Coinbase Yine Gündemde – 6 Ayda 3 Kıdemli Yönetici Borsadan Ayrıldı!

Coinbase'nin en eski çalışanlarından birisi olan Dan Romero, Medium gönderisi ile kripto para borsasından istifa ettiğini açıkladı.
20:00
12 Nisan 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD tabanlı kripto para borsası Coinbase, 2018 yılının son çeyreğinden beri ciddi sarsıntılarla anılmaya başlandı ve bu durum platform içerisindeki çatlakları ve yeni işten ayrılmaları körükledi. 12 Nisan tarihinde bir Medium gönderisi ile istifasını açıklayan Uluslararası İlişkiler Başkanı ve Yöneticisi Dan Romero, ünlü kripto para borsasının 6  ay içerisinde kaybettiği 3. kıdemli yöneticisi oldu.

Coinbase’deki Çatlaklar Büyüyor

Bir zamanların en popüler kripto para borsasında beş yılı aşkın süredir çeşitli pozisyonlarda çalışmış olan Romero, kurumsal satış yöneticisi Christine Sandler, eski başkan yardımcısı ve genel müdür Adam White‘nin ardından istifasını veren şirketin çekirdek isimlerinden birisi oldu. Sandler geçtiğimiz Mart ayı içerisinde dünyanın en büyük varlık yönetim firmalarından birisi olan Fidelity Investments’a geçiş yaparken, Adam White ise merakla beklenen Bakkt platformunda yeni kariyerine start vermişti.

Romero konu hakkında yayınladığı gönderisinde Coinbase kripto para borsasına sadece 20 kişilik bir ekip oldukları zaman katıldığını, şimdi ise 700’den fazla çalışana ulaşıldığını ifade etti. Nisan ayının sonunda Coinbase’den tamamen ayrılacağını ifade eden Romero, ”bir göreve bağlı kalmak genellikle zor veya popüler olmayan şeyleri yapmayı gerektirir, ancak ben bunu ve bu zor şeylerin genellikle en değerli sonuçları doğuracağını ilk elden öğrenecek kadar şanslıydım” ifadeleri ile de geleceğe dair umutlu olduğunu ima etti.

Coinbase geçtiğimiz günlerde adeta üst üste ”duyuru yağmurunda” bulundu ve ilk olarak üç yeni kripto para birimini listelediğini açıkladıktan sonra, daha sonra Coinbase müşterilerine özel ön ödemeli kart piyasaya süreceğini müjdeledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar