X


Coinbase Yenilenmiş Tarayıcı Eklentisini Duyurdu! DeFi ve NFT İçin Büyük Kolaylık!

Coinbase yeni özelliğini duyurdu! Artık her şey daha kolay.
23:26
8 Kasım 2021

Tarayıcılara gömülü kripto cüzdanları yoğun ilgi görüyor. Bu hem yatırımcılara kolaylık sağlıyor hem de NFT projeleri için bir zorunluluk haline geldi. Merkezi olmayan platformlarla direkt bu tarayıcıya gömülü uygulamalar üzerinden iletişim kurabiliyorsunuz. Bir NFT mint edecekseniz yine bu tarayıcıya gömülü cüzdanlar çok fazla işinize yarıyor.

Coinbase Cüzdan Duyuruldu

Binance zaten Trust Wallet ile bu hizmeti veriyordu. Coinbase ise bu konudaki eksikliğini nihayet fark etti. Merkezi olmayan platformlara daha kolay erişim imkanı sunan bu cüzdan Coinbase’in müşteri deneyimi hanesine ek puan olarak yansıyacak.

Pazartesi gününden itibaren Coinbase Cüzdan bağımsız bir tarayıcı uzantısı olarak sunulacak, bu da yeni müşterilerin aracı Chrome‘da ücretsiz olarak indirebilecekleri anlamına geliyor. Şirket, yeni kullanıcıların MetaMask gibi mevcut bir Ethereum tabanlı cüzdanı içe aktarma seçeneğine de sahip olduğunu söyledi. Coinbase Cüzdanını WalletLink aracılığıyla kullanan mevcut müşteriler, cüzdanı içe aktararak ve kurtarma kelimelerini girerek yeni özellikten yararlanabilecek. Derken, sahte Coinbase tarayıcı tabanlı cüzdanlara karşı dikkatli olmanızı hatırlatırız.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Coinbase ilk olarak bu yılın Mayıs ayında cüzdanının indirilebilir bir tarayıcı uzantısını tanıttı. Ancak bu sürüm, kullanıcıların cüzdan hesaplarını uzantıya yalnızca bağlamalarına izin verdi; bu, işlemlerin doğrudan masaüstü üzerinden başlatılabileceği, ancak cüzdan mobil uygulamaları aracılığıyla kullanıcı onayı gerektirebileceği anlamına geliyordu. Bağımsız bir tarayıcı uzantısı olan yeni sürüm, kullanıcıları bu zincirden kurtarıyor. Merkezi olmayan uygulamalar (dapps) ve NFT‘ler gibi hizmetlere, akıllı telefonlarındaki işlemleri onaylamadan tarayıcılarından doğrudan erişmelerine olanak tanıyor.

Tarayıcıya Gömülü Kripto Cüzdanları

En bilinen ve en fazla kullanılanlardan biri MetaMask’tır. DeFi ve NFT bu cüzdan modelinin daha popüler hale gelmesini sağladı. Yatırımcılar tek bir yere bağlı kalmadan hızlı şekilde farklı platformlar arasında gezme özgürlüğüne böylece kavuştu. Örneğin bir ön satışa katılmak istediğinizde MetaMask cüzdanınızı kullanmanız gerekiyor veya bir NFT için alım yapmanız ancak böyle mümkün oluyor. Elbette merkezi borsaların kendi NFT pazar yerleri bulunuyor ancak bunlar OpenSea kadar yaygın kullanılıyor mu? Elbette hayır, piyasadaki NFT hacminin en az %90’ı OpenSea platformunda bulunuyor.

Ayrıca tarayıcı gömülü MetaMask gibi cüzdanlar DeFi hack olaylarından daha az zarar görmenizi sağlıyor. Varlıklarınızı bir platformda değil yanınızda taşıyorsunuz. Fakat 12 kelimelik güvenlik doğrulamanızı bir Google form linkine girerek dolandırıcılara gönderirseniz bu yöntem de pek güvenli olmaz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar