X


Coinbase Yeni Bir Kripto Parayı Listeliyor

Sektörün öncü borsalarından Coinbase bir token'ı daha platformuna ekliyor.
12:00
3 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Coinbase, platformunda listeleyeceği bir sonraki kripto paranın Basic Attention Token olduğunu doğruladı. San Francisco merkezli borsa bugün yayımladığı bir blog postunda BAT’in 0x, Circle USD, Bitcoin’in iki fork’u ve iki Ethereum token’ına katıldığını aktardı.

İkinci aşamada kullanıcılar emir vermeye başlayabilecek, ancak fiyat keşfi adına emirler gerçekleşmeyecek.

Daha sonra limit emirler eşleşmeye başlayacak, ancak tam teşekküllü işlemler başlayana dek kullanıcılar en az 10 dakikalığına piyasa emri veremeyecek.

Bu önlemler öyle görünüyor ki geçen yıl yaşanan Bitcoin Fork listelemesinin ardından alındı. BCH beklenmedik bir şekilde Coinbase Pro’nun emir defterlerinde belirmişti. Fiyatlar 9.000 dolara kadar uçmuş ve piyasa “insider trading” iddialarıyla çalkalanmıştı.

Coinbase’in bazı paraları listelemeyi düşündüğü ve bu paraların arasında BAT’in yer aldığı biliniyordu. Ancak BAT’in listelenmesi bir derece sürpriz olarak görülebilir çünkü en muhtemel aday BAT değildi. Madalyonun diğer yüzü BAT’in listelemeyi hakettiğini gösteriyor, zira proje başarısıyla, merkezsiz oluşuyla ve Brave tarayıcısıyla takdir topluyor.

Coinbase’in duyurusu BAT sahipleri arasında büyük bir coşkuya yol açtı. Yalnızca muhtemel bir fiyat artışından ötürü değil. “Kripto Paraların Google’ı” BAT aynı zamanda Coinbase listelemesiyle meşruiyet kazanmış ve rüştünü ispatlamış olacak.

Kaynak: cryptobriefing.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER