X


Coinbase Wallet’a Dogecoin Eklendi

Coinbase Wallet bir kripto parayı daha desteklemeye başladı…
16:00
2 Mayıs 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Zycrypto’nun haberine göre, dünyanın lider kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase, Dogecoin’i desteklediği kripto paralar arasına ekledi. Coinbase bugün yaptığı açıklamada, kullanıcıların artık Dogecoin’lerini direkt olarak Coinbase Wallet uygulamasında saklayabileceklerini ifade etti.

Dogecoin Desteği

Borsanın yaptığı açıklamaya göre, Dogecoin listelemesi Coinbase Wallet uygulamasının hem iOS hem Android uygulamasında kullanılabilir durumda. Ayrıca borsanın cüzdan uygulamasına sahip olmayan kullanıcıların rahatlıkla Google Play Store’dan ya da Apple App Sotre’dan Coinbase Wallet’ı akıllı telefonlarına indirebilecekleri de açıklamalardaki detaylarda yer alıyor.

Bunun yanında Coinbase Wallet halihazırda Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Ripple ve Stellar desteği sunuyor.

Coinbase’de Listelenmenin Önemi

Mart ayı sonunda Coinbase, Custody platformunda Tezos (XTZ) için staking hizmetini başlattığını açıklamıştı. Bu haberin duyulmasının ardından Tezos fiyatı yükselişe geçmiş ve neredeyse %18’lik bir artış yaşamıştı. Ayrıca nisan ayı başlarında Coinbase resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı duyuruyla EOS, Augur ve Maker’ı listelemeye başlayacağını da açıklamıştı.

Borsa mümkün olduğunca fazla kripto parayı listeleyerek kripto para alım satım işlemlerini kolaylaştırmayı, depolamaları ve transfer işlemlerini olabildiğince sorunsuz hale getirmeyi amaçlıyor. Coinbase’in Dogecoin adımını da bu amaç doğrultusunda attığını rahatlıkla dile getirebiliriz.

Öte yandan geçtiğimiz zamanlarda Coinbase, eklediği ve desteklediği kripto para birimlerini kullanıcılarının isteklerine dayanarak belirlediğini ifade etmişti.

Tüm bunların yanında kripto para borsası Coinbase’in 2018 yılındaki küresel gelirinin 520 milyon dolar civarında olduğu geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Bu rakama bakıldığı zaman Coinbase’in ayı piyasasına rağmen büyümesini devam ettirdiğini söyleyebiliriz. Ancak borsanın Chicago ofisini kapatması akıllara acaba bir küçülmeye mi gidiliyor sorusunu da getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar