X

Coinbase Custody’ye Eklenen Tezos’tan Büyük Artış

Coinbase bugün Custody platformuna Tezos’un eklendiğini açıkladı. Bu haber Tezos’un fiyatına doping etkisi yaptı.
16:49
29 Mart 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Coinbase, Custody platformunda Tezos (XTZ) için staking hizmetini başlattığını açıkladı. XTZ bu haber üzerine büyük bir artışa geçti.

Pasif Gelir

An itibariyle Coinbase Custody’nin sahip olduğu 50 kurumsal müşteri, platforma kripto para cinsinden 600 milyon dolar emanet etmiş durumda. Utoday’in haberine göre Coinbase Custody artık bu büyük miktarı yalnızca müşterileri için tutmayacak, aynı zamanda müşterilerine pasif gelir elde etme şansı sunacak.

Proof-of-Stake konsensüs protokolüyle çalışan coin’lerin kullanıcıları, sahip oldukları token miktarına bağlı olarak kazanç elde ediyor, bir yandan da güvenilir node’lar çalıştırmak suretiyle bir kripto platformunu destekliyor. Node’un çalıştıran kişinin sahip olduğu miktar (stake) ne kadar büyükse alınan ödül de o kadar büyük oluyor.

Coinbase Güvencesi

Borsa Tezos coin’leri bulundurmak ve bu coin’lerle staking yapmak için en iyi koşulları garanti ediyor. Söz konusu coin’ler soğuk cüzdanlarda tutulacak ve dünyaca ünlü sigortacıların imzaladığı poliçelerle güvence altına alınacak.

Borsa bu hizmeti için DPOS (yetkilendirilmiş proof-of-stake) yapısına sahip olması ve müşteriler arasında çok fazla talep görüyor olması sebebiyle ilk olarak Tezos’u seçti. Bu yapıda olmadığı için staking hizmeti Bitcoin’de namevcut. Coinbase Custody gelecek haftalarda da MakerDAO protokolü için staking hizmetini başlatmayı planlıyor.

Tezos Fiyatı

Coinbase haberiyle Tezos (XTZ) büyük bir yükselişe geçti. XTZ şu sıralar %17,78’lik artışla 0,878 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar