X


Coinbase ve Ripple New York’ta Lisans Alıyor

18:00
12 Mayıs 2016

Reuters’ın haberine göre New York Finansal Hizmetler Birimi (NYSDF) iki kripto para şirketinin de lisans başvurusunu onaylayacak.

Reuters “konuyla yakından ilişkili birini” kaynak göstererek Coinbase Inc ve Ripple Labs Inc’e kısa zamanda iki yeni BitLicense verilebileceğini belirtiyor.

NYSDF’nin Nisan sonunda sitesinde yayınlanan Coinbase ve Ripple Labs’in yaptığı “sanal para iş etkinliğinde bulunma lisansı” ve bunun yanı sıra yalnızca Coinbase’in yaptığı “para aktarıcılığı alanında çalışma lisansı” başvuruları bu bilgiyi destekleyen tek somut kanıt olarak gösteriliyor.

Reuters’a göre buna benzer duyurular yalnızca evrak işleri tamamlandığında ve lisans kabul aşamasındayken yapılıyor. Eğer iki şirkete New York’ta lisans çıkarsa lisanslı şirketlerin sayısı Circle ile beraber üçe çıkacak.

Ağustos 2015’ten beri en az 21 şirket BitLicense başvurusu yapmasına rağmen NYFDS hâlâ bu başvuruları değerlendiriyor. Gemini ve itBit gibi şirketler ise BitLicense yerine aldıkları bankacılık lisansıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Avrupa’da ise halihazırda iki lisanslı şirket bulunuyor: Barclays’ın iş ortaklarından Circle ve Bitstamp. Her iki şirket de ek bir izne gerek duymaksızın 28 Avrupa Birliği ülkesinde de işlem yapabiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
ETİKETLER