reklamı kapat

Coinbase Sık Sık Yaşanan Çökmelerin Sebebini Açıkladı

Coinbase kripto para borsası neden sık sık çöküyor?
11:00
7 Haziran 2020

Önde gelen kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, geçtiğimiz aylarda sık sık çökmeler yaşadı ve kripto para yatırımcıları bu konudan oldukça şikayetçi. İlk olarak Bitcoin’in 1 Haziran tarihinde yaşadığı yükseliş ve 10.000 doların üstüne çıkması sonrasında hizmet veremeyen Coinbase, bunun devamında da yaşanan düşüşte yine çöktü.

Bitcoin’in aynı gün içerisinde %10 düşüş ve %10 yükseliş yaşamasını kaldıramayan Coinbase’in iki kere üst üste hizmet dışı kalması birçok yatırımcının borsadaki varlıklarını çekmesine neden oldu. Yatırımcılar böyle volatil bir zamanda oldukça iyi bir yatırım fırsatı elde etseler de ne yazık ki bunu kullanamadılar.

Coinbase Açıklama Yaptı

Coinbase kripto para borsası da gelen tepkiler üzerinde sonunda sessizliğini bozdu ve neden böylesine sık sık çökme yaşadığını ifade etti. Coinbase tarafından yayınlanan açıklamaya göre, platformun çökmesinin temel sebebi aslında yaşanan yoğunluk ve kullanıcı sayısının çok fazla olması. Coinbase, BTC’nin bu inanılmaz yükselişinin 5 kat trafik getirdiğini ve bunun sadece 4 dakikalık süre içerisinde olduğunu ifade etti.

Sistemin bu durumu kaldıramadığını belirten Coinbase yöneticileri, alım satım sisteminin aşırı yüklendiğini ve bunun sistemsel hata oluşmasına neden olduğunu ifade etti. Coinbase buna rağmen sistemleri devamlı olarak geliştirdiklerini ve gelecek aylarda böyle sistemsel sıkıntılar çekmeyeceklerini ifade etti.

Kripto para yatırımcılarının ünlü borsaya yeniden güvenip güvenmeyecekleri ise büyük bir muamma. Coinbase’in kullanıcı verilerini devlet kurumlarına satması da firmanın ününü ciddi anlamda zedeledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.