X


Coinbase Pro Dört Kripto Para Daha Listeledi

Coinbase DAI, MKR, ZIL ve GNT token'larını listeledi.
15:00
19 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Coinbase volatiliteye ve eleştirilere aldırmadan token listelemeye devam ediyor. Bazı eleştiriler Coinbase’in prensiplerinden vazgeçtiği yönünde. Coinbase son yaptığı listelemelerle birlikte listelediği token sayısını iki katına çıkartmış oldu.

Salı günü Coinbase Pro Andreessen Horowitz destekli DAI ve Maker token’larını, Golem (GNT) ve Zilliqa’yı (ZIL) platformuna eklediğini duyurdu. Bu token’ların hepsi Ethereum tabanlı bu yüzden Coinbase teknik uyumlulukta herhangi bir sorun yaşamadı. Coinbase geçtiğimiz hafta Civic (CVC), distirct0x (DNT), Loom Network (LOOM) ve Decentraland (MANA) listelenmişti.

Coinbase yeterli likiditenin sağlanabilmesi adına ilk 12 saat boyunca sadece yatırma işlemlerini açıyor. Şu anda listelenen değerler sadece profesyonel platformda yer alıyor. Yeni listelenen kripto paralar Coinbase’in diğer platformlarında önümüzdeki haftalarda işlem görecekler. Coinbase’in listeleyeceğini duyurduğu kripto paralar arasında XRP, Cardano (ADA) ve Augur (REP) de bulunuyor.

Coinbase’in hızla yeni değerler eklemesini eleştirenler de oldu. Bir anda stratejisini değiştiren Coinbase hızlıca token’ları listelemeye başladı. Coinbase listelemelere başlamadan önce daha müşteri merkezli bir hizmet modeline karar verdiklerini açıklamıştı ve platforma kripto paralar arası alışverişin de ekleneceğini açıkladı. Böylece işlem sayısı azaltılmış olacak ve dolayısıyla daha az işlem yapan kullanıcılar daha az işlem ücreti ödeyecek.

Coinbase’in seri bir şekilde token’ları listelemesi bir güç oyunu gibi görülebilir ancak şirketin nihai amacının açık bir finansal dünya yaratmak olduğu biliniyor. Coinbase ve kripto paraların kat etmesi gereken yol halen çok uzun. Koruma fonu yöneticisi Travis Kling Bitcoin ve Blockchain’in 10 yıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen halen emekleme aşamasında olduğunu belirtti.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar