reklamı kapat

Coinbase Pro, DeFi Token’ı Compound’ı Listeledi

Coinbase Pro'dan beklenmeyen listeleme.
13:05
20 Haziran 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase’in kurumsal yatırımcılara özel platformu Coinbase Pro, geçtiğimiz Perşembe günü ilginç bir listeleme yaparak aslında yeni bir çağın kapılarını aralamış oldu. Coinbase Pro tarafından yapılan açıklamada DeFi platformu Compound’ın kripto para birimi COMP’ın listeleneceği belirtildi.

Coinbase Pro, COMP Token’ını Listeledi

Yapılan duyuruya göre Coinbase Pro 22 Haziran tarihinden itibaren COMP transferlerini kabul etmeye başlayacak. COMP/USD ve COMP/BTC işlem çiftleri ile alım satımlar ise 23 Haziran tarihinde yeterli likiditenin sağlanması durumunda açılacak.

Coinbase Pro daha önce yeterli likidite sağlanmadığı ve ilgili kripto paradan yeterince gönderilmediği gerekçesiyle 2 adet listelemeyi ertelemişti. Buna rağmen COMP listelenmesinden sonra görülen talep ve bunun sağladığı fiyat artışı, yeterli likidite konusunda sıkıntı olmayacağını düşündürüyor.

Maker (MKR) gibi Compound Token da yatırımcılara Compound’un kredi protokolü ile ilgili önemli meselelerde oy hakkı tanıyor ve yönetim hakkı veriyor. Compound aslında çok farklı bir proje ve COMP token’larının dağıtımı için likidite madenciliği isminde yeni bir yöntem kullanıyor. Bu da Compound platformunu kullanan kişilere çeşitli ödüller vermekte.

Ünlü kripto para borsası Coinbase listelediği kripto para birimlerine önemli yükselişler sağlaması ile biliniyor ancak borsanın pek bilinmeyen bir DeFi token’ını listelemesi, DeFi sektörünün ne kadar büyüdüğünün kanıtı olarak gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.