Coinbase Nasıl ”Dünyanın En Büyük Bitcoin Bankası” Haline Geldi?

Coinbase artık dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) depolama firması haline geldi.
17:00
17 Ağustos 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase 15 Ağustos tarihinde ünlü kripto para depolama hizmeti Xapo‘nun kurumsal şubesini satın aldıklarını açıkladı. İlgili haberi ve bunun detaylarını buradaki linkten okuyabilirsiniz.  Bu hamle Coinbase kripto para borsasını kendi depolama hizmeti ile birlikte dünyanın en büyük kripto para depolama firmalarından birisi haline getirdi. Ünlü borsanın şu an koruması altında olan kripto para birimlerinin toplam değeri 7 milyar doların üzerinde.

Coinbase Artık Lider Bitcoin Depolama Platformu Oldu

Hal Finney bile geçmişte yaptığı açıklamalarında gelecekte bir gün birçok Bitcoin (BTC) işleminin devasa Bitcoin destekli bankalar arasında olacağını ifade etmişti. Finney o tarihlerde bile BTC gibi bir dijital para biriminin devasa kabule ulaşacağını tahmin etmiş ve ne kadar öngörülü olduğunu kanıtlamıştı.

Coinbase şu an koruması altında bulunan 7 milyar dolar değerinde kripto para ile bunun canlı kanlı bir kanıtı. Borsanın depolama kolunun şu an için 14 farklı ülkeden 120’den fazla müşterisi var ve bu da Coinbase’i dünyanın en büyük, küresel olarak en tanınan ve en güvenilen depolama platformu haline getiriyor.

Coinbase kripto para borsası ilk olarak 2012 yılında Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından kuruldu ve o tarihlerde Mt. Gox ile beraber önde gelen kripto para platformlarından birisi haline geldi. 2018 yılının sonlarına doğru 8 milyar dolarlık değerlemeye ulaşan Coinbase, İsviçre dağları içerisinde askeri seviyede bir sığınağı bulunduğu iddia edilen Xapo’nun kurumsal şubesini satın alarak son günlerdeki durgun görüntüsüne de son verdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar