X


Coinbase Listelenmesi Bu Token’ı Uçurdu

Coinbase’de listelenmeye başlayan token adeta uçuşa geçti. 
08:00
27 Ağustos 2020

Amerika’nın en büyük kripto para işlem platformlarından biri olan Coinbase Pro, Blockchain platformu Celo’nun kendi token’ı olan CELO’yu listeleyeceğini duyurdu. CELO bu duyurunun ardından adeta uçuşa geçti.

Coinbase Listelenmesi

Coinbase listelenmesinin ardından artışa geçen CELO, 2,70 dolar bandından yükselişe başladı ve yazının yayına hazırlandığı an itibariyle 4.14 dolardan işlem görüyor. Doların karşısında değer kazanmasının yanı sıra CELO, Bitcoin (BTC) karşısında da yaklaşık olarak %55 değer kazandı.

Yapılan açıklamlara göre Coinbase Pro, likidite koşullarına tabi olarak 1 Eylül’de başlayacak CELO işlemlerini başlatacak. 31 Ağustos’tan itibaren ise CELO için para yatırma işlemleri kabul edilecek. Bunlara ek olarak borsa, CELO için dört işlem çiftini destekleyerek müşterilerin Bitcoin, USD, EUR ve GBP’ye karşı CELO ile işlem yapmasına imkan tanıyacak.

Öte yandan Coinbase’in açıklamalarına göre, CELO işlemleri dört adımda başlatılacak. Öncelikle para yatırma işlemleri açılacak ve ardından yatırımcıların emir defteri girişi yapmalarına, limit emirleri kullanmalarına ve tam işlevselliğe geçmelerine izin verilecek.

CELO Fiyatı

Haziran ayında Coinbase Pro listelenmelerinin abartıldığı yönünde bazı raporlar ortaya çıkıştı. Ancak CELO’nun haberin ardından yaşadığı artış ve devam eden performansı bunun doğru olmadığını gösteriyor.

Numeraire (NMR) ve Band Protocol’ün (BAND) bu ayın başında Coinbase Pro’da liseleneceklerinin haberinin ardından iki kripto parada da büyük artışlar yaşanmıştı. NMR %150’nin üzerinde artış sergilerken BAND %250’nin üzerinde artmıştı. Dolayısıyla yukarıda bahsi geçen “Coinbase’in abartıldığı” yönündeki haberler bir kez daha yalanlanmış oluyor.

Bunların yanı sıra ekosisteme oldukça hızlı giriş yapan Polkadot’un da (DOT)Coinbase’de listelenebileceği haberleri geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar