reklamı kapat

Çinli Madenciden İnanılması Güç Bitcoin Fiyat Tahmini

Zhu Fa Bitcoin için inanılması oldukça güç bir fiyat tahmini yaptı.
08:00
17 Şubat 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Çin merkezli kripto madencilik havuzu Poolin’in kurucu ortağı Zhu Fa Bitcoin’in 5 milyon Çin yuanına (738.000 dolar) çıkabileceğini iddia etti.

Zhu’nun Bitcoin Tahmini

“Şu anda daha çok ayı piyasası gibi” yorumunu yapan Zhu Cointelegraph’ın haberine göre bir sonraki boğa koşusunda fiyatların öncekinden 10-20 kat daha fazla olacağını düşünüyor. Zhu aynı zamanda tüm zamanlar rekorunun kırıldığı 2017’deki gibi büyük fiyat sıçramalarının her zaman gerçekleşmeyeceğini ve bir sonraki boğa koşusunun en son boğa koşusu olabileceğini tahmin ediyor.

Uzmanların Fiyat Tahmini

Kripto para piyasasından birçok uzman Bitcoin ve altcoin’ler için farklı tahminler yapıyor. Bazı uzmanlar boğa tahminleri yaparken diğerleri aşırı ayıcı tavrıyla dikkatleri çekiyor. Örneğin yatırım ustası Tim Draper Nisan 2018’de BTC’nin 2022’ye kadar 250 bin dolara ulaşabileceğini öne sürmüştü.

Hafta başlarında ise Digital Currency Group ve Grayscale Investments CEO’su ve kurucusu Barry Silbert çoğu dijital token’ın değerinin “sıfırı göreceğini” iddia etmiş ve sözlerine şöyle devam etmişti:

Neredeyse tüm ICO’lar yalnızca para toplamak için yapıldı, ancak o token’lar için kullanım durumu yoktu.

BTC.com’a göre Poolin’in küresel pazar payı %10,45. Uzun süredir devam eden ayı piyasası madencileri olumsuz etkiliyor. Çin’deki bazı madencilik şirketleri kiloyla madencilik ekipmanı satmaya başladı. Bunun yanı sıra dün Birleşik Krallık merkezli kripto para madencisi Argo Blockchain masraf azaltmak adına madencilik için odak noktasını gözden geçireceğini açıkladı. Şirket nisan ayına kadar MaaS (Bir hizmet olarak Madencilik) operasyonlarını durdurarak %35’e kadar masraf azaltımı yapmayı amaçlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.