Reklam

Çin, Baskıların Bir Başka Boyutuna Ulaştı: Operasyonla 80 Milyon Dolar Değerinde Kripto Paraya El Konuldu

Fengxiang polisi, Star Alliance Network'ün iddia edilen çok seviyeli pazarlama planının 31 üyesini tutukladı.
23:04
6 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kıdemli merkezsiz proje Filecoin (FIL), dağıtılmış bir veri depolama ekosisteminin oluşturulmasına yönelik bir girişimdir. Ana ağ lansmanının birinci yıldönümünden kısa bir süre önce Filecoin, polis baskınlarının hedefi oldu.

Filecoin Topluluğu Ateş Altında

Kripto alanıyla ilgilenen gazeteci Colin Wu’nun bildirdiği üzere Xuzhou şehri polis biriminin organize etiiği ve 18.000 polis memurunun katıldığı büyük bir operasyon gerçekleştirdi. Bu operasyon çerçevesinde Çin polisi, 31 kişiyi tutukladı. Fengxiang polisi, Star Alliance Network’ün iddia edilen çok seviyeli pazarlama planının 31 üyesini tutukladı. Ayrıca memurlar; Ethereum (ETH), Filecoin (FIL) ve Ted (TDB) dahil olmak üzere yaklaşık 80 milyon dolar değerinde çeşitli kripto para birimine el koydu.

Colin Wu, Star Alliance Network’ün en büyük Filecoin firmalarından biri olduğunu belirtti. Aynı zamanda Star Alliance temsilcileri ele geçirilen fonların iddiaya göre yasadışı faaliyetler için kullanıldığına dair bir bildiri yayınladı. Bu nedenle tutuklamaların şirketle bir ilişkisi olmadığı kaydedildi.

Bu bağlamda Çin, kripto pazarındaki uzmanlığıyla tanınan Colin Wu, Pekin’in kripto üzerindeki baskılarının bir başka aşamasını paylaşmış oldu.

Filecoin, Yıl Dönümünü Kutluyor

Star Alliance’ın tutuklayan yetkililerinin çoğu işlerine geri dönerken tüm hizmetler soruşturmanın tamamlanmasının ardından devam edecek. 4 Kasım 2021’de Filecoin (FIL) ekibi, ilk ana ağ yılında projenin neler başardığına dair istatistikleri paylaştı. Açıklamalara göre ürün 13 EiB dosya depolama alanı işletiyor.

Bunun yanı sıra Filecoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 63 dolardan alım satım işlemi görüyor. FIL, yaklaşık 7 yıl önce 237 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar