X


Chiliz (CHZ) Fiyat Analizi: CHZ’de Son Durum

Chiliz hakkında teknik analiz verileri ve uzman görüşleri.
13:55
31 Mart 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Spor dünyasının en popüler kripto para birimi Chiliz, an itibarıyla 50 SMA ile 100 SMA arasında işlem görüyor. Chiliz ağındaki aktif adreslerdeki düşüş, CHZ için felaket anlamına mı geliyor?

Parabolik SAR göstergesi, düşüş trendinin aksine CHZ için boğaların kontrolündeki bir grafik çizdi. CHZ birkaç haftadır konsolidasyon bölgesinde kaldı. Bu dönemde CHZ boğalarının toparlanma girişimleri reddedildi. Chiliz an itibarıyla 0.50 dolardan işlem görüyor. Uzmanlar, konsolidasyonun ardından bir fiyat kırılması bekliyor.

Chiliz Fiyat Hareketi Neden Sınırlanıyor?

Chiliz 50 SMA’da acil destek aldı. CHZ’de satıcıların baskısı piyasaya hükmediyor. Bununla birlikte 100 SMA seviyesinde bir fiyat iyileştirmesi reddediliyor. MACD göstergesine göre konsolidasyon dönemi hala devam ediyor. Yakın zamanda CHZ için düşüş veya yükseliş eğilimi görülmüyor.

Ayrıca CHZ ağındaki aktif adres sayısı geçtiğimiz iki haftadan bu yana azalıyor. Santiment’in 24 saatlik aktif adres verilerine göre, yaklaşık olarak 1.700 adres ağ üzerinde aktif olarak etkileşim halinde. Bu rakam mart ayının ilk yarısında yaklaşık olarak 6.400’dü. Bu da %73.4’lük düşüş olarak kayıtlara geçti. Bazı analistlere göre, aktif adres sayıları azaldıkça spekülasyon azalmaktadır. Bu durumda CHZ, fiyat iyileştirecek bir destek rüzgarından yoksun olabilir. Aktif adres sayılarındaki düşüş devam ederse, CHZ düşüş trendine girebilir.

Chiliz Rekor Seviyelere Geri Dönebilir Mi?

Aşağı yönlü fiyat eğilimine karşı 0.53 ila 0.546 kanalı arasında kırılması oldukça güç bir direnç seviyesi bulunuyor. Bu fiyat kanalında yaklaşık olarak 755 milyon adet CHZ satın alınmasına rağmen direnç kırılamadı. Eğer bu bölge boğaların ısrarı ile kırılırsa CHZ için yeni rekor seviyeleri getirebilir.

Öte yandan, Parabolik SAR göstergesi, Chiliz için yükseliş eğilimi öngörüyor. Buna göre boğalar hala güçlü bir konumda. CHZ fiyatı 50 SMA’nın üzerinde kalırsa, 100 SMA’ya doğru bir ivme oluşturabilir. 100 SMA’daki direncin aşılması, Chiliz’i rekor seviyelere doğru yükselişe itebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.