Charles Hoskinson, Ekosistemin Stablecoin’i Djed Hakkında Gelişmeleri Paylaştı

Geliştiriciler Djed çalışmalarında ne durumda?
19:01
25 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, ekosistemin ilk stablecoin’i olan Djed hakkında önemli çalışmaları paylaştı. Geliştirici ekibi tarafından yayınlanan makale, Cardano’nun Djed için Plutus’un mevcut uygulamasıyla ilgili ayrıntıları aktardı.

Djed Operasyonu Devam Ediyor

Djed çalışmalarında, Oracle borsa kuru sağlamaya yardımcı olacak ve kullanıcıların aynı andan birden fazla emir vermesine, bekleyen emirleri iptal etmesine vb. imkanlara erişim sağlamak adına ana sözleşmeler üzerinde çalışıldığı belirtildi. Geliştiriciler şu anda bu uygulamayı test ediyor. Makaleye göre UI entegrasyonu için önümüzdeki birkaç gün içerisinde önceden yayınlanmış bir sürüm teslim edilecek.

Djed, akıllı sözleşmeler kullanarak faaliyet gösterecek özerk bir bankada temel varlık rezervini korumak adına akıllı sözleşmeler kullanacak sabit bir paradır. Bu, kullanıcıların sabit para alım satımı yapmasına ve DeFi tabanlı işlemler için kullanmasına imkan tanır. Djed önce USD’ye sabitlenecek ancak diğer geleneksel para birimleriyle de uyumlu olacak. IGO Djed’i resmi olarak doğrulanmış ilk stablecoin olarak tanıtıyor.

Cardano Fiyatı

Popüler kripto para birimi ADA, Cardano ekosistemindeki gelişmeler ile birlikte yükseliş ivmesi yakalamıştı. Ekosisteme akıllı sözleşme özelliği getiren Alonzo hard fork’unun akabinde ADA, 3.10 dolara kadar tırmanarak tüm zamanların en yüksek seviyesine uzanmıştı.

Ancak birçok geliştirme ve projelerin ardından istenilen performansı ortaya koyamayan ADA, yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. Cardano kurucusu Hoskinson bu durumu ekosisteme zarar vermek isteyen FUD yayan insanlara bağladı. Cardano platformunda çalışmaların son hızda devam ettiğini belirten Hoskinson, yatırımcılara dış etkenlerden etkilenmemeleri tavsiyesinde bulunmuştu. Cardano fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.45 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar