X

Chainlink (LINK) Coin Yorum: LINK Fiyatı Buradan Toparlanabilecek mi?

Chainlink düşüşten kurtulabilecek mi?
22:19
27 Kasım 2020

Chainlink (LINK) Coin yorumlarına bakıldığında analistlerin fiyat yükselişi konusunda umutlu oldukları ancak fiyatın teknik göstergelere göre biraz daha sıkıntılı günler geçirebildiği görülüyor. DeFi sektörünün en büyük kripto para birimi konumundaki LINK, kesinlikle 2020 yılına damga vursa da 20 dolar seviyesinden çok aşağılara geriledi.

LINK Coin Yorumları: Fiyat İçin Umut Var mı?

Aslında LINK Coin fiyatı Eylül 2020 tarihinde 8 dolara kadar düşüp yılın en büyük çakılmasını yaşamıştı. Bunun devamında yeniden hareketlenip 16 dolara kadar yükselen LINK, birkaç gün önce başlayan sert genel düşüşlerden ise sağ kurtulamadı. Chainlink fiyatına bakıldığında bunun bir anda 16,20 dolar seviyelerinden 11,46 dolar seviyelerine kadar düştüğü görülüyor.

LINK Coin

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

LINK fiyatı 11,40 dolara kadar geriledikten sonra burada bir süre konsolidasyon yaşadı ve o noktadan sonra yeniden hafif bir yükselişe geçti. 12,70 dolar seviyesine kadar gelen LINK, 13 dolar noktasındaki direnci test etti ancak buradan başarı elde edemedi ve yeniden düşüş ile konsolidasyona geçti.

LINK Fiyatı Neden Sert Düştü?

LINK fiyatının böylesine sert bir şekilde düşmesinin temel nedeni ise Bitcoin fiyatında görülen deprem olarak biliniyor. Bitcoin fiyatı bir anda 19.500 dolardan 16.000 dolara kadar gerileyerek sadece LINK’i değil aynı zamanda XRP, ETH ve LTC gibi bütün altcoinleri tepetaklak etti. Ancak uzmanlar LINK Coin yorumları ile yatırımcılara umut vermeye devam ediyor.

DeFi Sektörü Toparlanırsa, LINK de Toparlanır

LINK Coin, DeFi sektörünün en çok kullanılan kripto para birimlerinden birisi. Chainlink ağı diğer DeFi protokolleri ile yaptığı entegrasyonlar sonucunda bunlara çok kritik fiyat verileri sunmakta. Yani akıllı kontrat odaklı platformların bel bağladıkları fiyat bilgilerinin çoğu Chainlink entegrasyonu üzerinden elde ediliyor.

Bu da DeFi sektörünün yükselişe geçmesi durumunda Chainlink’in de yükselişe geçebileceğini göstermekte. Kripto para piyasası şu an genel bir düşüş yaşıyor ve sektör toparlanır toparlanmaz LINK de aynı yöne hareket etmeye başlayabilir. Eylül ayında görülen sert düşüşün devamında da en hızlı toparlanan kripto paralardan birisi Chainlink olmuştu.

2020 yılında 20 dolara kadar çıkan LINK, 2017 yılı boğasını ise yaşamadı. Bu da 2017 yılındakine benzer bir senaryo yaşanması durumunda LINK Coin fiyatında daha önce görülmeyen rekor seviyelerin görülebileceğini düşündürüyor. Daha önceki altcoin sezonunda birçok kripto para birimi 100 kat ve üzeri artış yakalamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar