reklamı kapat

Cardano’dan “Blockchain Senfonisi”

17 Mayıs 2018
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Blockchain sektöründe yer alan platformların sanal gerçeklik dünyasında iyi bir performans sergilediklerini görmek neredeyse imkansız. Ancak görünüşe bakılırsa Cardano (ADA) üç boyutlu görselleştirme sektörünü sarsacak boyutta yeniliklere imza atmaya hazırlanıyor. Cardano’yu yaratan şirket IOHK ve dijital sanat stüdyosu Kuva bu doğrultuda ortak bir çalışma yürütüyor.

IOHK CEO’su Charles Hoskinson konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:

IOHK büyük bir özveriyle hem eğitim hem de tasarım alanına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu ilgi çekici ve karmaşık veri görselleştirme projesi iki alana da hitap ediyor. Proje güzel olmasının yanında işlevsel niteliklere de sahip. Proje sayesinde yeni kitlelere Blockchain’i her yönüyle tanıtacağız.

IOHK.io web sitesindeki interaktif ve sanatsal arayüzle kullanıcılar Bitcoin’in ne olduğunu derinlemesine inceleyebilir. Arayüzde bulunan görseller, metinler ve müzik sayesinde kullanıcılara benzersiz deneyimler sunuluyor. Sitede Bitcoin blokları kronolojik bir şekilde sıralanmış.

Popüler internet sitesi The Next Web’de konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi:

Her bir bloğun üzerine tıklandığında kullanıcıyı sakinleştiren bir melodi duyuluyor ve kullanıcılar konuya ilişkin detaylı bilgilere erişebiliyor.

Eğitimsel amaçlı hazırlanan projeye katkıda bulunan Kuva yetkilisi Mark Lundin:

Bu yalnızca bir başlangıç. Blockchain teknolojisini görselleştirmek ve bu karmaşık teknolojinin yapısını kullanıcılara etkili bir biçimde anlatmak için IOHK ile çalışmaya devam edeceğiz.

“Blockchain Senfonisi” isimli görsel simülasyonla kullanıcıların teknolojiyi daha iyi anlaması hedefleniyor. Böylece ilk bakışta oldukça karmaşık gelen Blockchain yapıları daha açık bir şekilde resmedilecek. Böyle gelişmelerle Blockchain’in benimsenme süreci hızlanabilir.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.