reklamı kapat

ICON (ICX) Ve LINE Ortaklığı 200 Milyon Kullanıcı Hedefliyor

17 Mayıs 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Güney Koreli geliştiriciler tarafından yürütülen 1.6 milyar dolarlık ICON (ICX) projesi Japonya’nın en büyük mesajlaşma uygulaması LINE ile ortaklık anlaşması yaptı.

LINE 31 Ocak tarihinde 2018 yılı içerisinde kripto para borsası açacağını duyurmuştu. Şirket bununla birlikte Blockchain araştırmaları ve geliştirmelerine başlamıştı. Geçen 4 ay boyunca bu araştırmalar devam etti. Hafta başında ise ICON Blockchain’i ana ağında merkezsiz uygulamaların geliştirileceğini açıkladı. Geliştirilecek uygulamalar birçok ihtiyaca yönelik olacak ve milyonlarca insanın günlük kullanımına sunulacak. ICON ekibi yaptığı açıklamada dünyadaki bütün kurumların ve işletmelerin Blockchain teknolojisinin faydalarını keşfedeceğini, ICON ekibinin araştırma ve iş birliği ile bunu sağlamaya çalıştığını ifade etti.

ICON 200 milyon kişi tarafından kullanılabilir

LINE uygulaması kullanıcıları ICON Blockchain’indeki merkezsiz uygulamalara kolayca ulaşabilecek. LINE’ın mevcut 200 milyon kullanıcı kitlesi ICON için iyi bir fırsat.

Şu anda merkezsiz uygulamalar ile uyum çok düşük seviyede. Uyumu arttırmak ve Blockchain’i yaygınlaştırmak için mobil uygulamalar oldukça iyi bir alan. LINE ile anlaşmamız uyumu hızlandıracak ve daha fazla insana ulaşabileceğiz.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin şimdiye kadar Blockchain projelerine harcanan paranın karşılığının yeteri kadar alınamadığını savundu. Hem uyum hem de kullanım olarak yaygınlaşmayan birçok proje olduğunu öne sürdü. Buterin ‘’Blockchain projelerinin tamamen başarısız olduğunu söyleyemeyiz fakat şu anki etkisinden daha büyük etki yaratması bekleniyordu.’’ sözleriyle beklenen sıçramanın yaşanmadığını belirtti.

LINE ve ICON ekibi yaratmak istedikleri etkiye güçlerini birleştirerek ulaşabileceklerine inanıyor. ICON ekibi ICON ağının bu amaç için oldukça uygun olduğunu öne sürüyor.

LINE ortaklığının ICON’un teknik olarak yeterliliğini kanıtlayacağına inanıyoruz. Eğer ortaklarınızla uyumlu çalışabiliyorsanız başarı da beraberinde gelir. LINE ve ICO birbirine saygı duyan iki ekibe sahip.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER