X

Cardano(ADA)’nun İlk Merkezi Olmayan Borsası Geliyor!

Cardax'tan yapılan açıklamaya göre, borsa Genişletilmiş Otomatik Piyasa Yapıcı (EAMM) protokolü üzerinde çalışacak ve Cardano ekosistemi için yerel ticaret platformu olarak hizmet etmeyi amaçlayacaktır.
11:45
1 Ağustos 2021

Cardano ($ADA) ağında piyasaya sürülecek ilk merkezi olmayan borsa olan Cardax, akıllı sözleşmelerin Cardano’da mevcut olduğu yılın üçüncü çeyreğinde ticaret platformunun lansmanından önce, ilk topluluk satışından 1,5 milyon dolar topladı.

Cardano Ağına Yerel Tokenler Gelecek

Cardax’tan yapılan açıklamaya göre, borsa Genişletilmiş Otomatik Piyasa Yapıcı (EAMM) protokolü üzerinde çalışacak ve Cardano ekosistemi için yerel ticaret platformu olarak hizmet etmeyi amaçlayacaktır. Proje, Ryan Morrison ve ekibi tarafından yönetiliyor ve bu yılın başlarında gelişimini finanse etmek için 50.000 dolar topladı.

Arkasındaki ekip, çeşitli projelerde deneyime sahip “kripto meraklıları” tarafından oluşturulmuştur. Merkezi olmayan bir değişim ihtiyacı, yakın gelecekte gelecek olan Cardano ağına yerel tokenlerin lansmanı ile haklı çıkarıldı. Cardax, “Cardano’da yerel tokenlar çıkaran projelere likidite sağlamayı amaçlıyor.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Amaç Minimum Slipaj

Cardax, Cardano’da yerel tokenler için yerel desteğin ötesine geçen, ancak aynı zamanda kullanıcıların borsanın topladığı ücretlerden likidite sağlayıcıları olarak kazanmalarına, Yoroi Cardano cüzdanı aracılığıyla herhangi bir yerel token ile ADA ticareti yapmalarına olanak tanıyan temel özellikleri uygulamaya çalışıyor.

Otomatik piyasa yapıcı (AMM) modeliyle birlikte merkezi bir sipariş defterinden yararlanacak olan borsanın en temel özellikleri, piyasa yapıcıların minimum slipaj ve kalıcı kayıp riski ile kazanmalarını sağlayacak şekilde ayarlanmıştır.

Bu haftanın başlarında Morningstar’da kripto para birimlerine odaklanan bir portföy stratejisti olan Amy Arnott, ADA’nın piyasa değeri açısından en büyük üç kripto para biriminden biri olabileceğine ve Bitcoin ve Ethereum ile birlikte ana akım haline gelebileceğine inandığını açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar