Cardano Topluluğu Bu Haberle Sevindi! Dev Ödeme Sağlayıcısı ADA Desteğini Açıkladı

Flexa'nın Twitter duyurusuna göre ADA için anında ödeme desteği artık şirket tarafından ABD genelinde 40.000'den fazla yerde sağlanacak.
20:40
20 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano ekosistemindeki gelişmelerin akabinde yerel kripto para birimi ADA, yakın zamanda dijital ödeme ağı Flexa tarafından ödeme yöntemlerine eklendi. Bu güncelleme Bitpay’in meme coin Shiba Inu için destek ekleme hakkını kullanması ile ADA topluluğunu hayal kırıklığına uğrattığı sırada geldi.

Dijital Ödeme Sağlayıcısı, ADA Desteği Sağlayacak

Flexa’nın Twitter duyurusuna göre ADA için anında ödeme desteği artık şirket tarafından ABD genelinde 40.000’den fazla yerde sağlanacak. Nordstrom, Barnes & Noble, Lowe’s, Gamestop ve Whole Food satış noktaları Flexa ödemelerini kabul eden şirketler arasındadır.

Bu adım Gemini destekli ağın “25 Days of Flexa” kampanyasının bir parçasıydı ve akabinde Avalanche, Filecoin, Solana ve bir dizi DeFi token’ının dahil olduğu ödeme desteğinin eklenmesiyle sonuçlandı. Flexa, son zamanlarda dijital varlık endüstrisindeki varlığını artırıyor ve kripto ödemelerini kolaylaştırmak adına ADA’yı da içeren SPEDN adlı bir mobil uygulama oluşturdu.

Flexa’nın önde gelen kripto para borsası Gemini ile ortaklığı sayesinde SPEDN cüzdanı Gemini’nin altyapısında tamamen gözetim altına tutularak sigortalandı. Hatta Lightning Network ödemelerinin El Salvador merkezli finans kurumu Bancoagricola ile ilişkilendirilmesi ve seçkin ortaklar ile yatırımcılar lider kripto para biriminin eylül ayında ülkede yasal para birimi haline gelmesinde sonra kredi hizmetleri için Bitcoin’i kabul etmesini sağladı.

Cardano Topluluğu Memnun

Flexa’nın Cardano desteği, bu ayın başlarında başka bir önde gelen kripto ödeme sağlayıcısı Bitpay tarafından duyurulan haberlerin ardından topluluk içinde iyi bir hava yarattı. Şirket, kullanıcılara hangi token’ın listelenmesini istediklerini soran bir Twitter anketi paylaşmıştı.

Popüler kripto para birimi Cardano (ADA), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %3’lük düşüş kaydederken 1.22 dolar seviyelerindeki seyrini sürdürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar