X


Cardano, Ekosistemi Desteklemek İçin 100 Milyon Dolar Ayıracak!

Cardano'nun finansal kolu olan Emurgo, merkezi olmayan finans tabanlı ürünlerin geliştirilmesine 100 milyon dolar ayıracak.
13:26
29 Eylül 2021

Önde gelen kripto para birimi projesi Cardano‘nun finansal kolu olan Emurgo, ekosistem için merkezi olmayan finans tabanlı ürünlerin geliştirilmesine 100 milyon dolar yatırım yapacağını duyurdu. Şirket, bu görev için iki yan kuruluş oluşturacak ve bunlardan biri, ürünlerinin geliştirilmesinde Cardano blok zincirini kullanan Afrika merkezli girişimlerin yaratılmasını teşvik etmeye tamamen adanmış olacak.

Cardano, 100 Milyon Dolar ile Ekosistemi Destekleyecek

Cardano’nun finans kolu Emurgo, 100 milyon doları iki yeni yatırım aracına yönlendirerek Cardano ile ilgili ürünlerin geliştirilmesine başlamayı planlıyor. Bağlı kuruluşların farklı odak noktaları olacak ancak her ikisi de Cardano ekosisteminin genişletilmesine katkıda bulunacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Emurgo Ventures adlı ilki, ürünlerinin geliştirilmesinde Cardano‘yu içeren ilginç şirketlere tohum finansmanı sağlama görevine sahip olacak. Bu ürünler, Cardano blok zincirinin etkinleştirdiği yeni geliştirilen yeteneklerden yararlanmak için NFT platformlarını ve merkezi olmayan finans (defi) platformlarını içerebilir.

Bu konuda Emurgo’nun CEO’su Ken Kodama şunları söyledi:

Genel blok zinciri farkındalığında artan küresel bir topluluğa hitap eden zengin bir merkezi olmayan hizmet karışımıyla Cardano ekosisteminin gelişimini hızlandırmaya her zamankinden daha fazla odaklandık.

Afrika’ya Öncelik Verilecek

Cardano temsilcilerinin net bir hedefi var ve bu, kripto para tabanlı çözümleri benimseme konusunda Afrika’nın sahip olduğu potansiyelden yararlanan ilk kuruluş olmak. Bunun nedeni, bölgenin finansal yetersizliklerden mustarip olması ve finansal erişimi olmayan kişilerin büyük bir yüzdesine sahip olmasıdır.

Bu talebi karşılamak için Emurgo, Emurgo Africa adlı ikinci yan kuruluşunu faaliyete geçirdi. Bu yan kuruluşun amacı, Cardano’yu bölgede en çok kullanılan zincirlerden biri haline getirmek için tohum finansmanı yoluyla bölgedeki üç yüz startup’ı desteklemek. Açıklamalara göre bu finansman, sosyal açıdan etkili çözümler sağlamak için Cardano kullanan projelere diğer tür projelere göre öncelik verecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar