reklamı kapat

Cardano CEO’sundan İddialı Açıklamalar

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson Bitcoin (BTC) hakkında iddialı açıklamalarda bulundu.
23:00
11 Nisan 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Piyasadaki popüler altcoin’lerden Cardano’nun (ADA) CEO’su ve kurucusu Charles Hoskinson, Bitcoin (BTC) ile ADA’yı karşılaştırdı. Kripto para piyasası son günlerde bir hayli hareketli günler yaşıyor. Fiyatları bir anda tavan yapan kriptolar 11 Nisan Perşembe gününe ciddi oranlarda düşüşle başladı. Konu hakkında yayımladığımız yazıya bu bağlantı üzerinden ulaşabilir ve düşüşün muhtemel sebepleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Cardano da değer kaybeden altcoin’lerden. CEO Hoskinson, Cardano’nun Bitcoin’den yüz kat daha merkezsiz olduğunu iddia etti.

Hoskinson’dan Açıklamalar

Cardano’nun geleceğine yönelik değerlendirmelerde bulunan Hoskinson ilgi çekici açıklamalara imza atıyor. Bitcoin ile Cardano’yu karşılaştıran Hoskinson, kendi altcoin’inin daha merkezsiz olduğuna inanıyor. Hoskinson, Ethereum’un (ETH) da kurucu ortakları arasında yer alıyor ve ekosistemde oldukça aktif bir kişi olarak tanınıyor.

Cardano Yol Haritası

Hoskinson yaptığı açıklamalarda Cardano ekibinin yol haritasından ve gerçekleştirdiği çalışmalardan bahsediyor. Yaptığı konuşmada birçok ayrıntılı soruya yanıtlar veren Hoskinson, Cardano projesinin temel amaçlarına ve tarihteki dönüm noktalarına değiniyor.

Hoskinson yaptığı açıklamalarda Cardano’yu yalnızca Bitcoin ile kıyaslamıyor aynı zamanda Ethereum’u da karşısına alıyor. Ethereum’un sunduklarının Cardano’ya göre sönük kaldığını iddia eden ünlü girişimci konuyu programlama dillerine getiriyor. Ayrıca Hoskinson’a göre ağa uygulanacak yeni güncelleme Shelley sayesinde Cardano yeni ufuklara da yelken açacak. Bu güncellemeyle ağında eskisinden daha merkezsiz bir hale geleceği ifade ediliyor. Söz konusu güncellemenin oldukça uzun süren çalışmalar neticesinde nihayet hazır olduğu belirtildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.