f Cardano (ADA) Zor Günler Geçirirken CEO'dan Açıklama Geldi: ADA Gidici mi? › COINTURK

Cardano (ADA) Zor Günler Geçirirken CEO’dan Açıklama Geldi: ADA Gidici mi?

Özet

  • Cardano, son 7 gün içinde %1,7 düşüş yaşayarak yatay bir sürecin içine girdi. Bu, topluluk içinde endişe ve eleştirilere neden oldu.

  • Cardano'nun CEO'su Charles Hoskinson, eleştirilere cevap verdi. Cardano'nun diğer yatırımlarla karşılaştırıldığında farklı olduğunu ve ağın gelişmekte olduğunu vurguladı.

  • Cardano ağına yönelik eleştiriler artsa da ağın ciddi bir sorun yaşamadığı da biliniyor.

  • Piyasaya etkisi: nötr
19:05
15 Ağustos 2023

Toplam piyasa değerine göre en büyük dokuzuncu kripto para birimi Cardano (ADA) için yatay süreç hala devam ediyor ve bu durum toplulukta endişeler ile tepkilere yol açıyor. ADA fiyatı 7 gün içerisinde %1,7 düşüş yaşarken top 10 içerisindeki diğer kripto paralar nispeten tutunmayı başardı ve ADA’ya yönelik eleştiriler resmen arttı.

ADA Eleştirileri Artıyor

ADA odaklı eleştirilerin tek sebebi ise fiyat hareketleri değil. Kripto para topluluğu şu an için Cardano ağının çalışma prensibine ve vaatlerine yönelik de ciddi eleştiriler barındırıyor gibi gözüküyor. Charles Hoskinson da konu hakkında yaptığı açıklamada bütün bunlara cevap verdi ve ADA’yı savundu. Hoskinson, VC coinleri olarak tanıttığı risk sermayedarlarının yatırım yapıp çoğunluğunu ellerinde tuttukları kripto paraların ADA’dan farklı olduğunu belirtti. Hoskinson bunun yanı sıra söz konusu coinler ve topluluklarının ADA’yı hep ölü, alakasız veya başarısız olarak nitelendirdiğini ancak bunun gerçek olmadığını vurguladı.

Cardano CEO’su, Cardano’nun yani ADA’nın gidici olduğunu iddia edenlere net cevap vererek, “Cardano burada kalıcı” ifadesini kullandı. Cardano ağının eleştirilmesinin arkasında yatan en büyük sebeplerden birisi ağın ölçeklenebilirliği ve verimliliği. Buna ek olarak ağın Haskell ile kodlanmış olması da buradaki geliştirici sayısında ciddi bir kıtlık yaşanmasına yol açıyor. Hoskinson bütün bunlara yanıt olarak Cardano’nun henüz gelişmekte olduğunu ve her şeyin sorunsuz ilerlediğini aktardı.

Cardano Yavaş Ancak Sağlam İlerliyor

Cardano ağında şu ana kadar slashing, ağın kapalı kaldığı an, ağın yeniden başlatılması veya bunun gibi olumsuz durumlar yaşanmadı. Stake with Pride isimli önde gelen Twitter kullanıcısı da buna imada bulunarak Cardano‘nun yavaş ancak emin adımlarla ilerlediğini aktardı.

ADA, 2021 yılındaki rallide %3000 yükseliş elde ederek bütün piyasayı sarsmayı başarmıştı. O tarihten bu yana birçok teknik gelişme gerçekleştirilse de ADA fiyatı düşmeye devam etti. Bu da aslında boğa gelmeden teknik gelişmelerin çok da önemli olmadığını ortaya koyuyor ve ADA için sürecin boğa odaklı gideceğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI