X


Cardano (ADA) İçin Tehlike Çanları Çalıyor! Önemli Seviyeler

Cardano bir süredir koruduğu yükseliş trendini kaybedebilir. Yatırımcılar aşağı yönlü hareketten olumsuz etkilenmemek için dikkatli olmalı.
23:20
30 Haziran 2021

Trendini korumayı başaran Cardano (ADA), Ethereum’un işlem maliyetlerinin yükselmesinden dolayı, piyasadaki etkinliğini daha da artırmıştı. Özellikle yaz sonuna kadar Cardano, ağın işlevselliğini artırmayı vaat ediyor ve piyasalar bunu fiyatlıyordu. Ancak son günlerde bu durum değişiyor. Cardano için tehlike çanlarının çaldığını söyleyebiliriz. İşte yatırımcıların dikkat etmesi gereken detaylar.

Cardano (ADA) Yorumu

Crypto Total Ventures tarafından yapılan analize göre yükseliş trendinin bitmek üzere olduğunu ve düşüş döneminin başlayacağını söyleyebiliriz. Ancak olumlu olan haber ise bu düşüşün güçlü bir ayı piyasasına girilmediği sürece uzun süre devam etmesi beklenmiyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Cardano (ADA) mevcutta 1 dolar ile 1,6 dolar arasında konsolide olduğu için ayıların gücü ele geçirmesi bekleniyor. Yani bu seviyelerden yatırım yapacakların dikkatli hareket etmesinde fayda var. Crypto Total Ventures her ne kadar bu düşüş sürecinin kısa bir zaman dilimini kapsayacağını düşünse de Bitcoin’in 25.000 dolar seviyelerini görmesi süreyi 1 yılın üstüne çıkarabilir.

Tabi Cardano geliştiricilerinden gelecek olumlu haberler fiyatı pozitif etkileyebilir. Cardano Alonzo güncellemesini daha önce duyurmuştul

Cardano (ADA) Önemli Seviyeler

Fiyatın 1,3 ile 1,5 dolar arasında yaptığı hareketler önemli, uzun süredir fiyat burada gidip geliyor. Dört aydır bu bölgenin dirençten desteğe ve tekrar destekten dirence döndüğüne şahit olduk. Bu aralığın yeniden güçlü bir destek haline gelmesi orta çaplı bir rallinin başlangıcı olabilir.

Bitcoin’in hareketlerinden oldukça etkilenen Cardano (ADA) önce trend çizgisinin altına düştü. Sonrasında 50 günlük hareketli ortalamayı desteğe çeviremedi. Burada yaşadığı başarısızlıklar devam etti sonuç olarak 20 haftalık hareketli ortalama da kırılamadı. Şu an ise 1,50 dolar seviyesi direnç haline geldi.

Cardano (ADA) için yukarıda anlattığımız hedefler gerçekleşmeden trendin güçlü yükselişe döndüğünü kesinlikle söyleyemeyiz. Doğal olarak yükselmesi kısıtlanan bir varlık düşüş göstereceği için 1,15 dolar ile 1,08 dolar aralığında geri çekilmeler sürpriz olmayacaktır.

Yani aşağı yönlü hareket için 1,3 dolar desteği izlenmeli ve zarar kesilmelidir. Ancak yine de 1,4 dolar üzerine yapılacak hacimli bir hareket ufak çaplı bir ralliyi başlatabilir. Fakat genel görünümün düşüş eğiliminde olduğu unutulmamalıdır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar