X

Cardano (ADA) Hakkında Şok Edici Açıklamalar!

Cardano'nun (ADA) yatırımcılarını yakından ilgilendiren bir rapor yayımlandı. Açıklanan raporda Cardano hakkında şok edici olaylar mevcut!
20:30
27 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para teknolojisinin gün geçtikçe artan popülaritesiyle birlikte yatırımcıların dijital varlıklarını hedef alan kimlik avı saldırıları oldukça artmış durumda. Atlas VPN tarafından açıklanan verilere göre kötü niyetli kişilerin en çok hedeflediği projeler arasında Cardano ( ADA ) üçüncü sırada yer alıyor.

Hedef Cardano

Atlas VPN’nın açıkladığı verilere göre, Cardano son üç ay içerisinde yaşanan kimlik avı saldırılarının sonucunda 191 saldırı ile en çok hedeflenen üçüncü kripto para projesi oldu. Ayrıca açıklanan verilerde Blockchain’de toplam 662 saldırı ile en üst sırada yer alırken, Luno 277 saldırı ile ikinci sırada yer alıyor. Poloniex ve Magic Eden sırasıyla 72 ve 67 saldırı ile dördüncü ve beşinci sırada yer alıyor. Bununla birlikte yapılan açıklamalarda kötü niyetli kişilerin özellikle non-fungible tokenlar (NFT) gibi gelişmekte olan ürünlere daha çok ilgi duyduğu belirtildi.

Geçtiğimiz yıl içerisinde Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson akıllı sözleşme hakkında yaptığı açıklamalarında, ADA’da yaşanan fiyat artışıyla birlikte kimlik avı dolandırıcılıklarının da yükselebileceği konusunda uyarmıştı. Kripto para piyasalarında yaşanan belirsizlikler ile birlikte kimlik avı dolandırıcılığının 2022 yılında oldukça arttığı söyleniyor.

Uzmanlardan Öneri

Cardano akıllı sözleşmesini hedef alan büyük çaplı bir kimlik avı dolandırıcılığının örneği ise Mayıs ayında gerçekleşti. Sosyal medya platformlarında geniş çapta dolaşan indirilebilir bir uygulama ile yatırımcıların dijital varlıklarının hedef alındığı ortaya çıktı. Kötü niyetli kişiler bir hediye platformu olarak tanıttığı uygulamayı piyasaya sürerek, yatırımcıların ADA cüzdanlarıyla ilgili kişisel bilgilerini ele geçirdi.

Uzmanlar kimlik avı dolandırıcılığı hakkında yaptıkları açıklamalarında yatırımcıların güvende kalabilmesi için kripto para projesinin web sitesini dikkatle inceleyerek bir SSL sertifikasının olup olmadığını kontrol etmelerini önerdi. Ayrıca içeriğini bilmedikleri linklere giriş yapmamaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Yazı kaleme alındığında ADA 0.488 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Ara
    1 ay önce

    Bu nasıl bir haberdir Allah aşkına. “ Bir firmanın açıkladığı verilere göre, ” ne denektir arkadaş çocuklara yönelik habermi yapıyorsunuz

    4