Reklam

Son Dakika: Coinbase 5 Altcoin Listeleyecek! Yüzde 30 Yükseldiler!

Listeleme haberiyle bu altcoinler yüzde 30 artış yaşadı. Peki listeleme ne zaman olacak. Hangi altcoinler borsada listeleniyor?
21:49
27 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasaları düşerken yatırımcılara para kazandırabilecek iyi seçeneklerden biri bu listelemelerdir. Eğer elinizde bugün listeleneceği açıklanan kripto paralardan biri varsa yazı hazırlandığı sırada yükseliş başladığı için onları çift haneli kazançla satma fırsatı yakalayabilirsiniz. Peki Coinbase hangi 5 altcoini platformunda listeleyecek?

Coinbase Altcoin Listeleme

Coinbase tarafından 21:43’te yapılan duyuruya göre şirket AST, MEDIA, METIS, MONA ve XCN isimli altcoinleri listeleyecek. Daha önce listelenebileceğini açıkladığımız altcoinler arasında bunlar da bulunuyordu. Listeleme haberleri genellikle altcoinlerin fiyatın anlık çift haneli yükselişlere sebep olur. Hatta hacmi zayıf bazı altcoinlerin üç haneli yükselişler yaşadığı da oluyor.

Listeleme yarın (28 Haziran Salı günü) Türkiye saatiyle 19:00’da yapılacak. Gerekli likidite koşulları oluşmadığı taktirde bazı altcoinlerin listelemesi ertelenebilir. MEDIA hariç diğer tokenlerin tamamının Ethereum ağı seçilerek borsaya transfer edilmesi gerekiyor. MEDIA yatırımcıları ise gönderim ağını Solana (SOL) olarak seçip Coinbase borsasındaki hesaplarına transfer yapabilir. Oluşabilecek volatiliteye karşı yatırımcıların son derece dikkatli olması gerekiyor.

Altcoinler Yükselişe Geçti

En büyük 666’ncı kripto para olan AirSwap (AST) yazı hazırlandığı sırada %30 artış yaşadı. Yükselişin devam etmesi halinde AST bir sıfır daha atarak 0,1 dolara yükselebilir. AST %500 artan işlem hacmiyle 0,09858 dolardan alıcı buluyor.

Media Network (MEDIA) listelenecek 5 altcoin arasında Solana ağında bulunan tek kripto paradır. Yaklaşık 7 milyon dolar piyasa değeri olan altcoin %29’luk fiyat artışı ile 29,43 dolardan alıcı buluyor. Şimdilik sadece FTX ve BKEX gibi birkaç borsadan alınabiliyor.

MetisDAO (METIS) 10 milyonluk maksimum arzıyla 93 milyon dolar piyasa değerine sahip ve listeleme haberinin ardından 21,55 dolara yükselerek %8’lik bir fiyat artışı yaşadı. Geçtiğimiz yıl bugünlerde ise yaklaşık 6 dolardan alıcı buluyordu.

Monavale (MONA) sadece 10 bin maksimum arza sahip ve %35 artışla 746 dolardan alıcı buluyor. NFT, Metaverse odaklı bu projenin aynı token koduna sahip bir benzeri daha var. Yatırımcıların buna dikkat etmesi gerekiyor. Listenin sonunda ise XCN geçtiğimiz günlerde ani düşüş ve yükseliş yaşayarak adından söz ettiren bir altcoindi. Coinbase listelemesine rağmen fiyatında herhangi bir artış şimdilik olmadı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar