f Cardano (ADA) Fiyat Analizi: ADA Fiyatı Kırılım Yaşadı! › COINTURK

Cardano (ADA) Fiyat Analizi: ADA Fiyatı Kırılım Yaşadı!

Özet

  • Cardano (ADA) ağında kilitli tokenların toplam değeri 177 milyon doların üzerine çıktı, ve balina ilgisi ile artan kullanım, yükseliş sinyalleri veriyor.

  • Analist Ali Charts, ADA'nın 2021 yılı öncesinde yaşadığı rallinin benzer sinyallerini verdiğini belirtiyor, bir patlama bekliyor.

  • Cardano'nun son dönemde sönük bir performans sergilemesine rağmen, ağ güncellemeleri ve mevcut durumu, olası bir fiyat yükselişini tetikleyebilir.

  • Piyasaya etkisi: nötr
13:40
14 Ağustos 2023

En önemli akıllı kontrat tabanlı blockchain ağlarından birisi olan Cardano (ADA), son zamanlarda ciddi bir popülerlik elde etti ve bu popülerliğin meyvelerini yemeye devam ediyor gibi gözüküyor. Cardano ağındaki kilitli tokenların toplam değeri 177 milyon doların üzerine çıktı ve bunun fiyata olan etkisi de kendini göstermeye başladı. ADA, uzun süreden beri beklenen kırılımı henüz tam olarak yaşamasa da bunun sinyallerini veriyor ve ilgili noktaya doğru ilerliyor gibi gözüküyor.

ADA Balinaları Hareketli

On-chain analiz şirketi Santiment tarafından aktarılan bilgilere göre Cardano ağının kullanımı her geçen gün artıyor ve önemli bir balina ilgisi bunun temel sebeplerinden birisi olarak görünüyor.

Santiment özel olarak ise şu an 100.000’den fazla ADA tutan 25.294 Cardano cüzdanını mercek altına aldı. Nisan 2022 yılından beri görülen en yüksek balina seviyesine ulaşıldığı görülüyor ve bunun aslında olumlu bir sinyal olduğu bilinen bir gerçek. Cardano ağındaki balinaların bu artan hareketliliği, analistlerin yükseliş beklentileri ile örtüşüyor ve yakında bu hareketliliğin artması beklenebilir.

ADA fiyatı ise bu süreçte ve yılın başından beri düşüş yaşayarak balinaların dipten toplamasına fırsat vermiş olabilir.

ADA Fiyat Hareketi

Önde gelen kripto para analisti Ali Charts tarafından aktarılan bilgilere göre ADA 2021 yılı öncesindeki rallisinin sinyallerini veriyor. ADA’nın 0,10 dolar ila 0,0028 dolar arasında 665 gün kaldığını ve devamında %3.000 yükseldiğini belirten analist, şu an benzer tablo yaşandığını aktardı.

Analist, fiyatın 329 gündür 0,46 dolar ila 0,24 dolar arasında sıkışıp kaldığını belirtti ve patlama beklediğini ima etti. ADA fiyatı daha önce %3.000 yükselerek 3 dolara kadar çıkmış ve bir noktada Ethereum‘u bile geçmeye çalışmıştı.

Önde gelen kripto para birimi bu yıl kesinlikle sönük bir performans sergiliyor ancak 2021 yılı öncesinde de benzer bir durum yaşanmıştı ve ADA şu an için bunun benzeri bir senaryo yaşıyor. Önde gelen kripto para biriminin ağ güncellemeleri de olası bir fiyat yükselişini tetikleyebilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI