X


Cardano (ADA) Fiyat Analizi: ADA Boğaları Yükselişi Sürdürecek mi?

ADA fiyatı için yükseliş tekrar başladı.
13:56
21 Mayıs 2021

Kripto para piyasası kan ağlarken bile yerini büyük ölçüde korumayı başaran Cardano (ADA), hala rallinin etkilerini taşıyor ve yansıtıyor.

Ethereum’a Karşı Yükseliş Yaşıyor: ADA’yı Ne Bekliyor?

Charles Hoskinson‘ın Ethereum’dan (ETH) ayrıldıktan sonra hayata geçirdiği ADA, top 10 içerisindeki yükselişini sürdürüyor ve Binance Coin’i (BNB) bile geçmeye yaklaştı. ADA, geçtiğimiz hafta içerisinde söz konusu sert düşüşten sonra %12 yükseliş elde ederek hem BTC hem de en büyük rakibi ETH karşısında önemli bir avantaj yakaladı.

Cardano (ADA), bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1,73 dolardan işlem görüyor ve düşüşün etkilerinin sadece %10 seviyesinde kaldığı görülüyor. ADA, 55 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ile 59 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip BNB’nin tam olarak ensesinde ve bunu zorluyor. Daha önce en büyük 3. kripto para birimi sıralamasına yükselmiş olan ADA bir süredir ise söz konusu seviyeden uzak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ADA/USD Teknik Analizi

ADA’nın 9 milyar dolarlık ticari hacme sahip olması ise 5 milyar dolarlık hacmi olan BNB’nin en azından alım satım hacmi açısından ötesine geçtiğini gösteriyor. ADA teknik analizine göre ise 2,52 dolar seviyesi kritik bir direnç. 2,52 dolar seviyesi aynı zamanda 1.414 Fib noktasına denk gelmekte ve bununla beraber direncin gücü artmakta.

ADA fiyatı eğer 2,52 dolar seviyesinin üzerine çıkamazsa kısa süre içerisinde 2 dolara yeniden düşüş yaşar. Tabii ki sert düşüşün yaşanması ile 1,5 dolara kadar çekilen ADA, ilk olarak 1,80 dolar seviyesindeki direnci kırmalı. 1,80 doların üzerinde günlük kapanış olması durumunda ise hedef 2 dolar olarak güncellenebilir.

ADA Fiyatı İçin Önemli Noktalar

Cardano yatırımcılarının dikkat etmesi gereken seviyeler arasında ise 1,60 dolar ve 1,40 dolar destekleri yer alıyor. ADA, 1,80 doları test edip kıramazsa devamında 0,382 Fibo seviyesine denk gelen 1,60 dolara kadar gerileyebilir. Bunun altına inilmesi ise korku dolu anları başlatıp, fiyatın 0,786 Fibo seviyesi olan 0,74 dolara kadar çekilmesine neden olabilir.

ADA’nın BTC karşısında ise 4500 SAT seviyesinin altına inmesi dikkatlerden kaçmadı. BTC’nin piyasa hakimiyeti artmaya devam ediyor ve ADA’dan bundan etkileniyor. ADA için kritik destek ise 3100 SAT olarak gözükmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar