X


Cardano (ADA) Ağındaki Projeye Önemli Transfer!

Cardano (ADA) ağındaki bu proje gümbür gümbür geliyor.
22:12
8 Ekim 2021

Alonzo güncellemesiyle birlikte akıllı sözleşmeler için önemli bir kilometre taşını geride bırakan Cardano (ADA) ağında güçlü projelere start verildi. Cardano tabanlı DeFi projesi ADALend önemli bir ismi genel müdür olarak projeye dahil etti. Yeni transferin detayları ve ağdaki en önemli projelerden olan ADALend hakkında önemli bilmedikleriniz.

ADALend ve Son Transferi

Proof of Work algoritmasıyla çalışan en büyük akıllı sözleşme platformun Cardano (ADA) daha önce ADALend’i duyurmuştu. Çok amaçlı merkezsiz finans protokolü ADALend Genel Müdür olarak Javed Khattak ismini bünyesine kattı. ADALend ekibinin resmi duyurusuna göre, iş stratejisi ve kurumsal gelişim süreçlerini Javed Khattak üstlenecek.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Wealth & Finance dergisi tarafından yılın CFO’su seçilen isim ICO sektöründeki en etkili 20 kişi arasında yer alıyor. Javed Khattak hükümetlere, merkez bankalarına ve küresel şirketlere danışmanlık hizmeti de verdi. Hatta bazı müşterilerinin toplam şirket değeri 100 milyar sterlinin üzerindeydi. HSBC, Thomson Reuters, GSK, M&S ve PwC gibi bilindik kurumlara da danışmanlık hizmeti veriyordu.

ADALend İçin Çalışacak

Javed Khattak, ADALend projesini daha ileri taşımak için kendi alanında katkılarda bulunacak. Javed ayrıca Blockchain, Kurumsal Yazılım, Yapay Zeka ve IOT sektörlerinde liderlik ve danışma kurulu görevleri yürüttü. The Economist, Express ve Metro gibi popüler yayınlara da katkı bulunan isim Londra’da yaşıyor.

Cardano (ADA) ağı akıllı sözleşme özelliklerini yaklaşık bir ağ önce aktifleştirmişti. Buna rağmen çok sayıda proje bu ağda mekanizmalarını inşa etmek istiyor. Ön satış sürecinde 540 bin dolar değerinde ADAL token satan proje yoğun ilgi görmüştü. ADALend fintech geliştiricileri Philippe Dee ve Sarawut Sanit tarafından yönetiliyor. Şirketin CEO’su ise Kaspars Koskins finans ve teknoloji alanında oldukça başarılı bir isimdir.

ADALend Prototip Beta Lansmanı için belirlenen tarih ise 2022 yılının ilk çeyreği ve yıl bitmeden ADALend protokolünün tam olarak başlatılması hedefleniyor.

Toplam ADAL tokenların %30’u ekibe ve geliştiricilere dağıtılacak. Staking için toplam varlıkların %30’u ayrılmış durumda, ayrıca 2022 yılının haziran ayına kadar büyük borsaların tamamında listelenme hedefleri bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar