Bütün Kripto Para Dünyası Bunu Konuşacak! Ethereum Rakibi Altcoin’den Çok Ses Getirecek Hamle!

Özet

  • En büyük altcoin Ethereum'a (ETH) meydan okumasıyla bilinen Solana (SOL), çevreye karşı daha duyarlı olmak amacıyla kısa süre önce yeni karbon emisyonunu takipçisini duyurdu.
23:31
22 Nisan 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

En büyük altcoin Ethereum‘a (ETH) meydan okumasıyla bilinen Solana (SOL), çevreye karşı daha duyarlı olmak amacıyla kısa süre önce yeni karbon emisyonunu takipçisini duyurdu. Solana Vakfı’na göre karbon emisyonu takipçisi, Solana’yı karbon emisyonunu gerçek zamanlı olarak ölçülen ilk akıllı sözleşme projesi yapıyor.

Solana, “Karbon Emisyonu Takipçisini” Kullanıma Sundu

Solana Vakfı, kısa süre önce karbon emisyonu takipçisini duyurdu. Vakıf, karbon emisyonunu takipçisini Seattle merkezli karbon veri platformu Trycarbonara ile birlikte geliştirdi.

Solana Vakfı, ağı daha enerji verimli hale getireceğini umduğu birçok yeni özellik üzerinde çalıştığını belirterek “Bilgi ve Bilgi İşlem Teknolojisi (ICT) küresel karbon emisyonlarının yüzde 3,9’unu oluşturuyor. Bu, havayolu endüstrisinin neden olduğu karbon emisyonlarından çok daha fazla. Gerçek zamanlı karbon emisyonu verileriyle yapılan doğru ölçüm, karbon emisyonunu azaltmaya yönelik ilk adımı temsil ediyor. Solana Vakfı’nın çabalarının diğer Blockchain ağlarına ve projelerine de karbon emisyonlarını ölçme ve daha yenilikçi bir Blockchain topluluğu oluşturma yönünde benzer adımlar atmaları için ilham vereceğini umuyoruz.” açıklamasında bulundu.

Solana Vakfı, projenin devam eden karbon emisyonunu güncel ve kapsamlı bir şekilde ölçülmesini sağlayacağını söylediği karbon emisyonu takipçisinin yazılımını doğrudan Solana düğümlerine yerleştirmiş durumda.

Karbon emisyonu veri portalında ayrıca, Solana ağında gerçekleştirilen işlemlerin neden olduğu karbon emisyonunun neye eşdeğer olduğunu gösteren bir karşılaştırma tablosu da yer alıyor.

SOL Fiyatında Son Durum

Kripto veri platformu CoinMarketCap’in sağladığı verilere göre Solana ağının yerel varlığı olan SOL, bu yazının hazırlandığı sırada gün içinde kaydettiği yüzde 2,87 yükselişle 21,83 dolardan işlem görüyor. 6 Kasım 2021 tarihinde 260,06 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini gören SOL’un güncel piyasa değeri 8.57 milyar dolarda. Popüler altcoin için bu, en büyük 10’ncu kripto para, aynı zamanda en büyük 9’ncu altcoin olduğu anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI