X


Bu Popüler Kripto Para Yılbaşından Bu Yana %1.500 Arttı ve Bugün Rekor Kırdı!

Piyasanın popüler kripto para birimleri arasında yer alan bu coin yılbaşından bu yana sergilediği performansı ile göz kamaştırıyor.
10:00
23 Ağustos 2021

Piyasanın popüler kripto para birimlerinden olan Cardano (ADA), son zamanlarda sergilediği performansı ile göz kamaştırıyor. Buna ek olarak ADA’nın yılbaşından bu yana da ciddi bir artış kaydettiği ifade edilebilir.

%1.500’lük Artış!

ADA 1 Ocak 2021 tarihinde yaklaşık olarak 0,18 dolardan işlem görüyordu. Yazının kaleme alındığı an itibari ile ise piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para biriminin fiyatının 2,79 dolar olduğu görülüyor. Buna ek olarak bundan birkaç saat önce ADA’nın 2,85 dolar ile kendi rekorunu kırdığını da belirtmek gerekiyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Dolayısıyla Son 1 hafta içinde %30, son 1 ay içinde %130 artış yaşayan ADA yılbaşından bugüne yaklaşık olarak %1.500 artış yaşamış oldu. ADA’nın bu performansının arkasında ise önemli bir gelişme olan Alonzo hard fork’u bulunuyor.

Eylül ayında kullanıma sunulması planlanan Alonzo hard fork’u, Cardano ağına akıllı sözleşme özelliğini ekleyecek. Böylece Cardano, Ethereum ile rakip haline gelecek. Ethereum’un piyasa değeri şu anda 390,2 milyar dolar bandında. Dolayısıyla şu anda 89,6 milyar dolar değerine sahip ADA’nın ETH’u yakın zamanda piyasa hacmi bakımından geride bırakması çok mümkün görünmüyor.

ADA Fiyat Beklentileri

Cardano’daki geliştirmeler sonrasında analistler ADA’ya olan talebin de artmasını bekliyor. Aslında şu anda bile talebin artmış olması bu durumun kanıtı niteliğinde. Dolayısıyla analistlere göre şu anda ADA’da ilk hedef 3 dolar.

Bazı analistler her ne kadar yıl bitmeden ADA fiyatının 5 dolar olacağını ifade etseler de bu rakama ulaşılması nispeten zor olabilir.

Bunlara ek olarak piyasanın genel gidişatına bağlı olarak ADA fiyatında geri çekilmeler de yaşanabilir. Bu noktada ADA fiyatında 2,5 dolar ve 2 doların destek olabileceği ve 2 dolar altında ise 1,8 dolarda destek olabileceği ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar