X


Bu NFT Token’ı 1 haftada Yüzde 10.000 Arttı!

NFT token’ların popülerliği artıyor.
18:11
6 Mart 2021

Non-Fungible token’lar (NFT) son zamanların en popüler kripto para birimleri arasında yer alıyor. Bu popülerlikten yararlanan bir proje ve kripto para birimi de yaşadığı artış ile deyim yerindeyse göz kamaştırıyor.

Non-Fungible Yearn

Non-Fungible Yearn (NFY), NFT‘lerin ve merkezi olmayan finansmanın (DeFi) önemli özelliklerinden yararlanan yeni bir kripto varlığı olarak karşımıza çıkıyor. NFY Finance, kullanıcıların kripto varlıklarını NFY kazanmak için çeşitli havuzlarda paylaşmalarına izin verirken, aynı zamanda kendisini geleneksel DeFi stake platformlarından ayrı tutmayı hedefliyor.

Öte yandan NFY platformu, bir hesabın belirli bir stake’e bağlanması yerine, bir NFT’nin bir stake’in haklarını temsil ettiği bir ekosistem yaratıyor. Süreç, diğer herhangi bir stake etme platformuyla aynı işliyor. Temel fark ise bir kullanıcı kripto para birimini yatırdığında, bir NFT’nin basılması ve bu NFT’nin içinde hissenin ayrıntılarının depolanmasıdır.

1 Haftada %10.000 Artış

Proje, 31 dolar civarında işlem görürken popüler analistlerden Tyler Swope’un dikkatini çekti ve Swope bir videosunda NFY’den bahsetti. Swope’un açıklamalarına göre projede, bir NFT aracılığıyla stake edilmiş token’lar ve ve gelecekteki getiriler takas edilebiliyor.

NFY 27 Şubat’ta 5,95 dolardan işlem görüyordu ve 5 Mart 2021’de CoinGecko verilerine göre 604 dolara kadar yükseldi. Çok kısa sürede muhteşem bir artış yakalayan kripto para biriminin yaklaşık olarak 1 haftada yüzde 10.000 artış yaşadığının altını çizmek gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar