Bu Kripto Para İçin Vakit Daralıyor! Ralli Bekleniyor!

Büyük haber bu altcoinin 2 sebepten yükselişini tetikleyebilir. Mevcut seviyeler çok ucuzmuş demeden önce bilmeniz gerekenler.
22:00
14 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Temmuz ayından bu yana toparlanan kripto paralar arasında özel olarak yükselenler var. Örneğin LDO ve OP yaklaşan Merge sebebiyle yükselmişti. Diğer birçok kripto para özel haberleriyle piyasadaki toparlanmanın daha da üzerine çıktı. Solana ve Avax ise kritik direnç seviyelerini aşarak yükseliş ivmesini artırdı. Fakat bu altcoin diğerlerinden daha fazla potansiyele sahip.

Ethereum (ETH)

Ethereum bugün 2.000 doların üzerinde kapanışlar yaptı. Fiyat 200 günlük EMA eğimini geri almak için 2.000 dolarlık psikolojik seviyeye meydan okuyor. Yazı hazırlandığı sırada 1.960 dolara kadar gevşemiş olsa da yaklaşan Merge onun daha da yükselmesine olanak tanıyabilir. Ayrıca, EMA’ların yükseliş geçişi, yuvarlanan bir dip kırılması ile alay eden bir yükseliş eğiliminin devam etme potansiyelini yansıtıyor.

ETH fiyatı 1.000 dolar seviyesini geri kazandığından beri yuvarlanan dip dönüşünü gösteriyor. Boğa koşusu, geçen ay Ethereum’ın piyasa fiyatını ikiye katladı ve 50 ve 100 günlük EMA’yı ihlal etti. Peki bundan sonraki süreçte yatırımcıları neler bekliyor?

Ethereum ve Merge Fiyatlaması

Yaklaşan Merge (birleşme) sebebiyle fiyatı yukarı çekebilecek iki büyük katalizör var. Bunlardan ilki bölünen ağa ait farklı versiyon ETH varlıkları edinmek isteyenlerin alım baskısıdır. ETHW veya ETHPOW ismiyle anılacak alternatif Ethereum’lar birleşmeyi desteklemeyen bazı topluluk grupları tarafından destekleniyor. Süreçten maddi kazanç elde etmek isteyen borsalarda da (başta Justin Sun’ın borsası) bu altcoini destekleyecek. Ethereum sahipleri aynı zamanda ETHPOW sahibi de olacak ve bu airdrop onlara kolay para kazanma fırsatı sunacak. İkinci büyük katalizör ise birleşme sonrasında Ethereum’un düşecek karbon ayak izi ve iyileşecek ağ performansıdır. Bu beklentiler fiyatın daha da yukarı çıkmasını sağlayabilir. Nitekim Vitalik Buterin, PoS geçişinden sonra işlem ücretlerinin 0,02 dolar kadar düşebileceğini söyledi.

Son dört günde düşüş mumunun olmaması, 2.000 dolar seviyesinin üzerine çıkabilecek boğa koşusunu da destekliyor. Ancak gün içi işlem hacmindeki düşüş eğilimi ile birlikte yüksek fiyat reddi, düşüş eğilimine işaret ediyor. Bu nedenle, yatırımcılar yuvarlanan dip formasyonunun destek eğrisini yeniden test etmek için arz bölgesinden bir geri çekilme görebilir.

Bununla birlikte, 20 ve 100 günlük EMA’nın yükseliş geçişi, yükseliş modelinin altına bir düşüşten kaçınarak potansiyel bir yükseliş eğiliminin devamını öngörüyor. Yaklaşan trendin arz bölgesinin üzerinde kırılması göz önüne alındığında, çıkış rallisi 2.400 dolar direncini hedefleyecektir. Kritik dirençler 2.000 ve 2.168 dolar seviyelerindeyken destekler 1.900 ve 1.739 dolar seviyesindedir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar