reklamı kapat

Bu Altcoin’e Olan İlgi 6 Ayda 2 Katına Çıktı

Chainlink yatırımcılarının sayısında rekor artış.
21:37
26 Haziran 2020

Kripto para piyasası 2020 yılına oldukça iyimser bir başlangıç yapmış olsa da Mart ayında bütün dünyayı tam anlamıyla vuran Koronavirüs krizi kripto para sektörünü de es geçmedi. Bitcoin’in 3.700 dolara gerilemesi bütün kripto para sektörünü etkiledi ve yatırımcıların kısa süre içerisinde ciddi zarar ettikleri görüldü.

Bütün bu şartlara rağmen devamında gelen toparlanma süreci ile beraber altcoin’ler de yeniden kriz öncesi dönemdeki fiyatlarına yükselmeyi başardı. Altcoin’ler arasındaki bir kripto para birimi ise kriz döneminde ve bunun öncesinde bile durmadan daha fazla yatırımcı çekerek kesinlikle gelecek vaat ettiğini gösterdi. Chainlink, 6 ay içerisinde yatırımcı sayısı konusunda iki kat bir büyüme elde etti.

Chainlink’e Olan İlgi Çığ Gibi Büyüyor

1 Ocak 2020 tarihinde LINK sahibi olan adreslerin sayısı 80.000 seviyelerindeydi. Bundan yaklaşık altı ay sonra ise 0,1 veya bundan daha fazla LINK’e sahip adreslerin sayısı iki katın da üstüne çıktı ve 160.000’i geçti. Glassnode isimli kripto para araştırma firması tarafından aktarılan verilere göre en büyük yükseliş Nisan ayında görüldü ve bunun devamında cüzdan adreslerinin sayısı devamlı olarak arttı.

Santiment isimli bir diğer kripto para araştırma firması ise özellikle balinaların ciddi miktarda LINK toplamaya başladığını ifade etti. Santiment araştırmasına göre 100.000 ile 1 milyon LINK‘e sahip cüzdanların sayısı da %25’ten fazla artış yakaladı. Balinaların yaptıkları alımlara bakacak olursak  Chainlink projesi önümüzdeki aylarda da spot ışıklarını üzerine çekmeyi sürdürebilir gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.