Bu Altcoin’e Milyon Dolarlık Giriş Oldu! 23 Aralıkta Fiyatı Yeniden Artabilir!

23 Aralık tarihinde fiyat yeniden yönünü yukarı çevirebilir. Bu altcoin yakından takip edilmeli!
20:30
21 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto paralar sert düşüşler yaşarken yatırımcıların kaçışına şahit oluyoruz. Ancak tüm altcoinlerde durum aynı değil. Neredeyse tüm kripto paralardan çıkışlar yaşanırken bu altcoin milyon dolarlık yatırımcı girişine şahit oldu. Peki uzun vadede fiyat nasıl etkilenecek?

Polkadot (DOT)

Polkadot topluluğu ilk parachain müzayedelerinin sonunu kutlarken, müzayedeler geçtiğimiz hafta yoğun ilgi gördü. CoinShares’in Haftalık Dijital Varlık Fonu Akışları raporu, açık artırmaların Polkadot’a nasıl fayda sağladığını da gözler önüne seriyor.

17 Aralık’ta sona eren haftalık rapor, tüm dijital varlıklarda yaklaşık 142 milyon dolarlık önemli çıkışlara işaret ediyor. Fakat buna rağmen Polkadot için 2,5 milyon dolarlık giriş oldu. Bu, art arda on yedi hafta süren girişlerden sonra geldi.

Rapordan alıntı:

“Bitcoin, Haziran ayında görülen ve 150 milyon ABD doları kadar olan çıkışların oldukça altında, şimdilik 89 milyon dolarlık çıkış oldu. Ethereum, toplam 64 milyon dolar tutarında rekor çıkış gördü”.

İlginç bir şekilde, rapor şunu değiniyor:

Solana ve Polkadot ise pozitif kalmayı başardı. Sırasıyla 1,5 milyon ve 2,5 milyon dolarlık girişler oldu”.

Sonuç olarak, Polkadot ve diğer alternatifler, girişler sert bir şekilde düşerken güçlü kalmayı başarmış görünüyor.

Polkadot (DOT) Müzayede

Bu arada, 6 Aralık haftasına ait CoinShares raporu, Polkadot‘un yaklaşık 3 milyon dolarlık çıkış gördüğünü gösterdi. Raporda şunlar belirtilmişti: “Çıkışların çoğu haftanın ikinci yarısında geldi, ancak bunun nedeni 17 Aralık’ta sona eren parachain müzayedelerini çevreleyen belirsizlikten de kaynaklanıyor olabilir”.

Ancak şimdi, yatırımcıların güveni bir kez daha artıyor gibi görünüyor. Polkadot ekosistemi bir sonraki parachain slot müzayedeleri için yeniden hazırlanırken beşinci müzayedeyi kazanamayan Efinity kitle kredisi katkıları kabul ediyor.

İlk beş müzayedeyi kazanan projeler ise Acala, Moonbeam, Parallel Finance, Astar ve Clover oldu. Bir sonraki müzayede 23 Aralık tarihinde başlayacak. Bu dönemde DOT fiyatı yeniden yukarı yönlü ataklara girişebilir.

Yazı hazırlandığı sırada DOT yaklaşık %4 artışla 24,86 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Günlük işlem hacmi ise 1 milyar dolara yaklaştı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar