X


Düşüşlerin Efendisi Bu Altcoin Sonunda Şeytanın Bacağını Kırıyor mu?

Kasım ayından bu yana sürekli düşüş yaşayan bu altcoin nihayet bugün yükselişleriyle dikkat çekiyor ve umut vadediyor.
18:10
16 Mart 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Chainlink (LINK), 10 Mayıs 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 53 dolardan sonra sürekli olarak düşüyor. Analistler, LINK’in fiyatının başlangıçta büyük bir sıçrama yaptığını ve yaklaşık altı aylık bir süre boyunca 25 doların üzerinde konsolide olduğunu da belirtiyor.

Düşüşler Sonrası İlk Yükseliş

Ancak 21 Ocak sonrası LINK, aşağı yönlü hareketlerine devam etti ve özellikle 24 Şubat’ta 11,43 dolara kadar düştü. Bu değer LINK için tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 53 dolara göre yaklaşık %74’lük bir düşüş oluyor. Dolayısıyla LINK yatırımcıları, zararlarını kapatabilmek adına LINK’in fiyatının yükselmesini bekliyor.

Uzmanlar, Chainlink’in 10 Kasım’dan bu yana azalan bir eğilimde olduğunu özellikle vurguluyor. LINK’in izlediği düşüş modeli ise uzmanlar tarafından gelecek olan bir yükseliş modeli olarak kabul ediliyor. Yani analistler, bir kırılma bekliyor ve LINK’in fiyatının giderek yükseleceğini umuyor.

28 Dolarlık Direnç

Bu yazı yazılırken ise Chainlink (LINK), son 24 saatteki yaklaşık %8,4’lük artışıyla 14,15 dolardan işlem görüyor. Uzmanlar, LINK grafiklerine baktıklarında durumu terse çeviren kırılımın başında olduğunu söylüyor. Eğer büyük bir kırılım meydana gelirse analistler, LINK’in önce 28 dolarlık kritik direnç fiyat seviyesini geçmesi gerektiğini ve üzerinde kalabilmesinin önemini vurguluyor.

Uzmanlar, LINK’in bir süre daha 13,5 dolar ile 14,5 dolar bandında ilerleyebileceğini bildiriyor. Ayrıca bugün hem geleneksel piyasaları hem de kripto piyasasını etkilemesi beklenen FED’in faiz oranı açıklamaları da bekleniyor. Analistlerin çoğu, eğer beklenen kadar bir artış olursa veya daha fazla bir oran belirlenirse bunun kripto para birimleri için iyiye işaret olduğunu söylüyor. Belki de bu açıklamalardan sonra kripto para birimlerinin kullanımı ve benimsenmesi artabilir. Bu artışla beraber Bitcoin (BTC) ve tüm altcoinlerde olduğu gibi LINK de toparlanma sürecine girebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar