f Bu Altcoin'de Seyir Değişti! Tecrübeli Analist "Düşüş Trendine Girdi" Uyarısı Yaptı! › COINTURK

Bu Altcoin’de Seyir Değişti! Tecrübeli Analist “Düşüş Trendine Girdi” Uyarısı Yaptı!

Özet

  • Kripto para analisti Rekt Capital, Chainlink'in (LINK) düşüş trendine girdiğini ve mevcut fiyatlarından yüzde 16 düşeceğini söyledi.

  • Analist ayrıca, en büyük memecoin Dogecoin (DOGE)'nin fiyatının düşen direnç çizgisinin altında kaldığını belirterek uyardı.

  • Rekt Capital, kripto kralının Bitcoin'in 29 bin 500 doların altına düşerek yükseliş trendinden çıktığını da ekledi.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
13:23
2 Ağustos 2023

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği kripto para analisti ve trader’ı Rekt Capital, merkeziyetsiz oracle ağı Chainlink‘in (LINK) aşağı yönde önemli bir hareket yapabileceği konusunda uyardı. Analist ayrıca en büyük memecoin Dogecoin (DOGE) ve kripto kralı Bitcoin (BTC) için de son durumu değerlendirdi.

Chainlink İçin “Düşüş Trendine Girdi” Uyarısı

Anonim kripto para analisti ve trader’ı Rekt Capital, Chainlink‘in makroda düşüş trendi direncini aşamasının ardından artık düşüş trendine girdiğini belirterek yatırımcıların dikkatli olmalarını söyledi. Rekt Capital, “LINK’in son aşağı yöndeki fiyat hareketi, makro düşüş trendinin altında bir haftalık kapanış yapmasından dolayı yukarı yönde kırılmayı ertelediği anlamına geliyor.” dedi.

Kripto para analisti, LINK‘deki başarısız kırılmanın fiyatın menziline bağlı olduğunu ve en kötü senaryoda Chainlink’in mevcut fiyatlardan yüzde 16 oranında düşerek 6,13 dolara kadar çekilebileceğini gösterdiğini belirterek “Aylık kapanışları siyah aralığın yüksek direncinin altında olursa LINK için en kötü senaryo iki siyah çizgi arasındaki aralığa bağlı konsolidasyonun bir parçası olarak 6,13 dolardaki dip aralığı desteğine düşmesidir.” ifadelerini kullandı.

LINK, bu yazının hazırlandığı sırada Rekt Capital’in işaret ettiği aylık zaman dilimindeki direnç aralığının altında, 7,61 dolardan işlem görüyor.

En büyük memecoin Dogecoin‘e de bakan analist, ağın yerel varlığı DOGE’un fiyatının 0,081 dolardaki düşen direnç çizgisinin altında kalmaya devam ettiğini belirterek “DOGE şu anda formasyon direncinin hemen altında işlem görüyor.” diyerek yatırımcıları olası bir geri çekilme konusunda uyardı.

Bitcoin’deki Yükseliş Görüntüsü Bozuldu

Son olarak kripto kralı Bitcoin‘e bakan analist, en büyük kripto paranın 29 bin 500 dolar seviyesinin altına düşmesinin ardından haftalık grafikte yükseliş görünümünü kaybettiğini söyledi. Rekt Capital, buna karşılık BTC’nin hala 29 bin 245 dolardaki yatay desteğinin üzerinde kalmayı başardığının, bunun fiyatın yakında sıçrayabileceğini gösterdiğini belirtti.

CoinMarketCap verileri BTC fiyatının son 24 saatte yüzde 1,77 yükselişle 29 bin 245 dolar desteğinin üzerinde kalmaya devam ettiğini ve 29 bin 439 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI