BtcTurk Global Kullanıcı Kabulüne Başlıyor!

BtcTurk 7. yaşı ile birlikte küresel kullanıcı kabulüne başlıyor.
13:24
8 Temmuz 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

BtcTurk 7. yaşını kutlarken aynı zamanda yeni projesini de tanıttı. Türkiye’nin ilk kripto para borsası olan Btcturk globale açılıyor ve küresel anlamda kullanıcı kabulüne başlıyor. 

Btcturk CEO’su Özgür Güneri ve BtcTurk CTO’su Ozan Yurtseven’in katılımı ile gerçekleşen online toplantıda hem yeni projeden hem de 7 yılda yaşanan gelişmelerden bahsedildi. 

7 Yılda Neler Oldu?

2013 yılında kurulan ve dünyanın dördüncü kripto para borsası olarak hizmet vermeye başlayan BtcTurk 7 yıl içinde hem kullanıcı sayısındaki hem de çalışan sayısındaki büyüme ile dikkat çekiyor. 

CEO Özgür Güneri, 2018 yılında yeni bir yatırım ile büyük bir adım attıklarını ve öncelikle insan kaynağına yöneldiklerini dile getiriyor. CEO, uyumlu, hızlı ve güvenilir hizmet vermenin yolunun insan kaynağından geçtiğini ve bu kapsamda iki yıl içinde atılan adımlarla çalışan sayısının 85’e çıktığını ifade ediyor. Ayrıca pandemi sürecinde çoğu işletme kepenk indirmeye kadar giderken BtcTurk bu süreçte 12 yeni çalışanı da bünyesine kattı. 

Bunun yanı sıra Güneri, 2-2.5 yıldaki yatırımların sonucunda globaldeki hizmetlerle istihdamı arttırmayı planladıklarını da dile getirdi. 

Öte yandan CEO, 2017 yılında yaşanan büyük fiyat artışlarına sektörün hazır olmadığını bu sebeple de altyapı yatırımlarına da öncelik verdiklerini dile getirdi. Bunun sonucunda 2019 yılında tüm yıl yaklaşık olarak 2 milyon emir eşleşmesi gerçekleşirken bu rakam 2020’de tek bir günde 189.000 emir eşleşmesine kadar çıktı. 

Bunların yanında Güneri, regülasyonun olmadığı bir piyasada regülasyon varmış gibi çalıştıklarını ve bazı varlıklarda kaldıraçlı ürünlerin yasak olması gibi SPK’da yasak kabul edilen hiçbir ürünü sunmadıklarını, güven vermeyen coin’lerden ve manipülasyona açık coin’lerden uzak durduklarını da yaptığı açıklamalarda belirtti.

Ayrıca Güneri 2018 hedeflerinden birinin yeni uygulamayı hayata geçirmek olduğunu ve bunu da BtcTurk PRO ile gerçekleştirdiklerini ifade etti. CEO, uygulamayı hayata geçirmekle kalmayıp Altın Örümcek’te de “mobil uygulama ve bankacılık-finans” kategorisinde üçüncülük ödülünü kazandıklarının da altını çizdi.

Global Kullanıcı Kabulü

Türkiye’nin 81 ilinden farklı profillere sahip 900.000 kullanıcısı olan BtcTurk 7. yaşı ile birlikte büyük bir adım daha atıyor ve global kullanıcı kabulüne başlıyor. Güneri’nin açıklamalarına göre global kullanıcılar platformda yalnızca kripto para işlemleri yapacak ve bu işlemlerin ücretleri küresel kripto para borsaları ile rekabet edebilecek düzeyde düşük olacak.

Türk kullanıcıların yaptığı kripto para/kripto para işlemlerinin ücretsiz olmaya devam edeceğinin altını çizen Güneri, Türk kullanıcılar için avantajlar sunmaya devam edeceklerini de ifade etti. 

Bunların yanında globalde de hem temiz hem hızlı işlem sunmayı planladıklarını özellikle belirten CEO, yabancı kullanıcılara 1 ay süreyle ücretsiz işlem imkanı ile deneyim fırsatı sunacaklarını belirtti. Güneri, platformlarına güvendiklerini ve deneme süresi sonunda da yabancı kullanıcıların platformu kullanmaya devam edeceklerini düşündüklerini ifade etti.

Ödenmiş Sermaye Arttırıldı

Güneri aslında bir sermaye artışı koşulu olmamasına rağmen 7. yaşları ile birlikte ödenmiş sermayelerini 15 Milyon TL’ye çıkardıklarını da toplantı sırasında dile getirdi. İleride herhangi bir regülasyon ya da düzenlemeye tabii olmaları halinde hesap veremeyecekleri hiçbir işlem yapmadıklarını ifade eden Güneri, Coingecko verilerine göre dünyadaki en güvenilir 8. kripto para borsası olduklarını da belirtti. Güneri önümüzdeki zamanlarda BtcTurk’ü bu sıralamada ilk beşin içine sokmayı planladıklarını da vurguladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar