X

Brian Armstrong ve Mike Novogratz’dan JP Morgan CEO’suna Sert Eleştiri!

Coinbase'in CEO'su ve Microstrategy'nin CEO'su Bitcoin hakkındaki olumsuz eleştirileri nedeniyle JP Morgan'ın CEO'su Jamie Dimon'u hedef aldı.
12:10
14 Ekim 2021
Brian Armstrong ve Mike Novogratz'dan JP Morgan CEO'suna Sert Eleştiri!

Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong ve Microstrategy’nin CEO’su Michael Saylor, JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon’a Bitcoin hakkındaki olumsuz eleştirisi üzerine ateş açtı.

JP Morgan CEO’su: “Bitcoin Değersiz”

Pazartesi günü Uluslararası Finans Enstitüsü etkinliğinde konuşan JP Morgan CEO’su, JP Morgan Bank müşterileri tarafından Bitcoin‘e olan talebin devam etmesine rağmen Bitcoin’in değersiz olduğunu söyledi.

Dimon, Bitcoin hakkındaki görüşlerini ikiye katlayarak, kendi bakış açısına göre varlığın herhangi bir içsel değere sahip olmadığını ve bunu ciddi bir yatırım olarak almayı önermediğini dile getirdi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ancak, JP Morgan‘ın bunu saklayamayacağını, bankanın müşterilerine kriptoya “meşru, mümkün olduğunca temiz bir erişim” sağlayabileceğinin altını çizdi.

Brian Armstrong ve Michael Saylor, Dimon’u Eleştirdi

Coinbase CEO’su Brain Armstrong, Dimon’un Bitcoin’in 21 milyona sabitlenmiş sınırlı arzıyla ilgili sorularını yanıtladı.

JP Morgan CEO’su, “Gruba başka bir şeye meydan okuyacağım: 21 milyonda bittiğini nereden biliyorsun?” “Hepiniz algoritmaları okudunuz mu? Hepiniz buna inanıyor musunuz? Bilmiyorum. Böyle şeylere hep şüpheyle yaklaşmışımdır.” şeklinde bir soru yöneltti.

Brian Armstrong’dan Dimon’a yanıt gecikmedi. Armstrong, bir Twitter gönderisinde Dimon’a şu şekilde yanıt verdi;

“Evet, okudum. Ve sonra anladığımdan emin olmak için yazdım (kendi Bitcoin düğümümüzü kodladım). “Bilim / mühendislik geçmişi olmayan CEO’lar önümüzdeki yıllarda dezavantajlı olacak. Çünkü yazılım dünyayı yiyor, her sektörü değiştiriyor. Neyse ki, bunu öğrenmek için araçlar ücretsiz olarak çevrimiçi olarak mevcut ve daha iyi ve daha iyi hale geliyor. Güç vermeye istekliyse ve en azından temelleri öğrenirse hemen hemen herkes tarafından erişilebilir. “

Michael Saylor Dimon’u Eleştirdi

Microstrategy‘nin CEO’su Michael Saylor’da Dimon’un Bitcoin yorumuna sessiz kalamadı. Saylor, Dimon’a “Dünya çapındaki bankacıların ve yatırımcıların karşılaştığı kritik soru ‘Bitcoin‘i anlıyor musunuz?’” şeklinde bir soru yöneltti.

Saylor eleştirilerinin devamında ise şu ifadelere yer verdi;

“Çok garip. Dev bir banka işletmek için mükemmel bir iş çıkaran bir adam için, [Bitcoin] etrafındaki cevapları ikinci sınıf ve onları ikiye katlamaya devam ediyor “

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar