reklamı kapat

Brezilya’da Kripto Para Borsaları Birliği Kuruldu

16 Nisan 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Brezilya’nın en büyük kripto para borsaları Bitcointrade, Mercado Bitcoin, Foxbit ve diğerleri kripto para birliği oluşturmak için anlaştı. Birlik (ABCripto) kripto para kullanıcılarının çıkarlarını korumaya yönelik çalışacak.

Daha önce finansal teknoloji firması Atlas Project tarafından bir birlik kurulmuştu (ABCB) ve kripto ile ilgili diğer firmalar bu birliğe katılmıştı. Yerel haber kanalı Portal do Bitcoin’e göre iki birliğin kripto paralara yaklaşımı farklı olmasına rağmen düzenlemeler konusunda birlikte çalışması gerekiyor. Ancak ABCripto başkan yardımcısı Natalia Garcia daha önce ABCB ile iletişimi olmadığını ifade etti.

ABCripto’nun hedefi birçok üyeleri için kategori oluşturmak ve bu sayede ne kadar kripto ile ilgili firma varsa hepsini bir çatı altında toplamak. Ayrıca birlik kripto paralarla ilgili düzenlemeleri takip edip kullanıcıların yararına düzenlemeler yapılması için çalışacak.

Diğer yandan ABCB kripto paraların Brezilya’da ne şekilde düzenlenmesi gerektiğine dair bir açıklamada bulunmadı. Birlik başkanı Fernando Furlan birlik amacının gizliliği korumak ve yeni fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamak olduğunu ifade etti. ABCB üyelerine rehber olmayı ve yetkilileri geliştiricilerle buluşturmayı hedefliyor.

Furlan düzenlemeler hakkında şunları söyledi:

‘’Yasal belirsizlik var. Kripto paralar amacına göre bir ödeme şekli ya da parasal değer olarak değerlendirilebilir.’’

ABCB’nin 2017 Ekim ayından beri yapılanmaya çalıştığı rapor edildi. Bundan yaklaşık bir ay önce ABCripto kurulmuştu. İki birlik de birlikte çalışmak için yol arayacaklarını belirtti.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.