Borsalardaki ETH Arzı Düşüş Trendinde: Santiment, Güncel Verileri Paylaştı!

Ethereum'un borsalardaki son aylarda gerçekleşen arz değişimine ilişkin verileri paylaşan Santiment, güncel metriklere dikkat çekti.
23:58
14 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto analitik firması Santiment, borsalardaki Ethereum (ETH) arzına ilişkin on-chain verilerini paylaştı. Santiment verilerine göre kripto varlık borsalarındaki ETH arzı, geçen sene gerçekleşen Merge güncellemesinin ardından %37’lik bir düşüş yaşadı. Santiment, kripto para borsalarındaki ETH arzının düşüşte olmasının, yatırımcıların yükseliş yönlü beklentilerinin arttığına işaret ediyor olabileceğini ifade etti.

Santiment, On-Chain Verilerini Paylaştı

Ethereum’un (ETH) geçen seneki Eylül ayından bu yana kripto para borsalarındaki arz değişimine ilişkin on-chain verilerini paylaşan Santiment, güncel metriklere ve endekslere dikkat çekti. Kripto analitik firması Santiment, geçen sene Eylül ayında gerçekleşen Ethereum Merge güncellemesinden bu yana %37 gerilediğini ve bir düşüş trendi oluşturduğunu ifade etti. Kripto para piyasası, son yıllarda güçlü bir düşüş ivmesi yakalasa da Santiment, bu metriğin yatırımcıların ETH’lerini borsalardan cüzdanlarına aktarma eğiliminde olduklarının bir işareti olduğunu ve yükseliş beklentisinin de genel ölçüde artmış olabileceğini ifade etti.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Kripto para piyasası, yeni haftaya düşüş ile başlamasına karşın gün içerisinde ABD yıllık ve aylık enflasyon verilerinin açıklanmasından sonra yeniden yükselişe geçti. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kaydettiği son değer artışları ile birlikte 22.230 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ethereum (ETH) ise kaydettiği son yükselişlerin ardından 1.555 doları geride bırakırken, CoinMarketCap’in güncel verilerine göre ise kripto para piyasasının toplam değeri yeniden 1 trilyon doları aştı. Öte yandan Coinglass verilerine göre son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 85 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon likide oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar