X


Bloomberg Stratejisti Piyasanın Yönünü Belirledi! BTC ve ETH Nasıl Bir Performans Sergileyecek?

Bloomberg'in baş emtia stratejisti, piyasaya yönelik tahminlerini paylaştı. Bitcoin ve Ethereum'da yükselişi işaret etti.
10:30
23 Ocak 2022
Bloomberg Stratejisti Piyasanın Yönünü Belirledi! BTC ve ETH Nasıl Bir Performans Sergileyecek?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum, piyasayı sarsan son düşüşlerde piyasaya öncülük etti. Öyle ki yaşanan son düşüşle birlikte Bitcoin 35.000 dolar seviyesinin altına gerilerken, Ethereum son birkaç günde %30’a varan düşüş yaşadı.

Yaşanan bu son düşüş, kripto para piyasasının ayı sezonuna girdiğine inanan yatırımcılar arasında endişeye neden olurken bazıları mevcut düşüş eğiliminin yalnızca geçici bir durum olduğuna inandığını belirtti.

Mike McGlone, BTC ve ETH İçin İyimser Tahminlerini Paylaştı

Bloomberg’in önde gelen analistlerinden biri olan Mike McGlone, kripto para piyasasında yaşanan son çöküşün ardından piyasaya yönelik son tahminlerini paylaştı.

McGlone, piyasayı sarsan çeşitli düşüşlere rağmen şu anda piyasa hakkında en iyimser görüşe sahip kişilerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki ünlü analistin kripto para piyasası hakkında yaptığı son tahminler yatırımcıları rahatlattı.

The Wolf of All Streets podcast’inde açıklamalarda bulunan McGlone, piyasa hakkında bazı ilginç düşünceler paylaştı ve Bitcoin ve Ethereum için genel bir yükseliş pozisyonunu dile getirdi.

Mike McGlone piyasa hakkında yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“İşte benim tahminim: piyasalar geri çekiliyor. Sonunda borsada %10, belki %20’lik bir düzeltme elde ettik. Tüm korelasyonlar birdir ve genellikle bu şekilde çalışır. Bitcoin ve Ethereum bu düzeltmeden oldukça iyi bir şekilde sıyrılma potansiyeline sahip.”

Diğerleri Düşüşünü Sürdürebilir

Diğer kripto para birimleri hakkında da açıklamalarda bulunan ünlü analist, altcoin‘ler için düzeltmenin bir süre daha devam edebileceğini belirtti.

Ünlü analist ayrıca 2021’de yatırımcılarına en çok kazandıran kripto para birimleri arasında yer alan şaka para birimlerini de ele aldı. Hiçbir faydası olmayan çeşitli meme tokenlerinin milyarlarca dolarlık piyasa hacmine yükselmesi, Bloomberg analisti tarafından “aptalca” olarak nitelendirildi.

McGlone yaptığı açıklamaların devamında şu ifadelere yer verdi;

“İtiraf etmeliyiz ki, geçen yıl meme token‘larda gördüğünüz spekülasyon bunun göstergesiydi. Bu sadece aptalca ve hikayeyi torunlarımıza anlatacağız”

Öte yandan McGlone geçtiğimiz yıl büyük bir artışa imza atan Solana (SOL) için bile bu konuda heyecanlı görünmüyordu. Öyle ki büyük risk taşıdığını belirttiği meme token’larla SOL‘u aynı kefeye koydu ve şöyle söyledi;

”Sonuç olarak, bu varlıklar büyük risk taşıyor, büyük spekülasyonlar var. Meme token’ları ve hatta Solana gibi şeyleri kastediyorum.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar