X


Bloomberg 50’de Çok Tanıdık Bir İsme de Yer Verildi: Binance CEO’su

Changpeng Zhao Bloomberg 50 listesinde yer aldı.
15:15
5 Aralık 2020

Bloomberg Businessweek dün, “iş, eğlence, finans, politika ve bilim ve teknoloji alanlarında çalışanların be başarıları ses getiren” kişileri listelediği Bloomberg 50’yi yayınladı ve bu listede kripto para ekosisteminden de çok tanıdık bir isim yer alıyor.

Changpeng Zhao Bloomberg 50’de

Son gelişmeler kripto para borsası Binance’in ve CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) başarılarını bir kez daha ortaya koydu. Bloomberg Businessweek, 2020 yılı için yayınladığı Blomberg 50 listesinde Binance CEO’suna da yer verdi.

Changpeng Zhao konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Dünyamızı daha iyi hale getiren bu olağanüstü insan grubunun bir parçası olmaktan gurur duyuyorum ve onur duyuyorum. Farklı alanlarda değişim getiren bu kararlı ve tutkulu liderlerin yanı sıra, temel araç olarak kripto ile küresel olarak finansal katılımı artırmak, insanları ve kullanıcılarımızı ilk sıraya koymak için çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan bu yılki listede Dr. Anthony Fauci, eski NFL oyun kurucusu Colin Kaepernick ve şarkıcı Billie Eilish gibi isimler bulunuyor.

Binance Karının Artması Bekleniyor

Piyasa hacmi bakımından şu anda dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su konuyla ilgili olarak Bloomberg’e yaptığı açıklamalarda 2019 yılında karlarının 570 milyon dolar olduğunu ve bu yıl karın 800 milyon dolara çıkmasını beklediklerini dile getirdi.

Bunlara ek olarak Binance sürekli eklediği yeni kripto para birimleri ve büyümesi ile de dikkat çeken bir kripto para borsası. Ayrıca Binance’de lisetlenmesinin ardından çoğu token’ın fiyatının arttığını da belirtmek gerekiyor.

Ayrıca Binance son zamanlarda Spark airdrop etkinliğini destekleyeceğini de açıklamış ve büyük dikkat çekmişti. Binance tarafından yapılan açıklamada, XRP para yatırma ve çekme işlemlerinin 11 Aralık 2020 tarihinde durdurulacağı belirtilmiş ve 12 Aralık 2020 tarihinde ise Spark airdrop programı için bakiye görüntülerinin çekileceği ifade edilmişti.

Forbes 30 Under 30

Özellikle son birkaç yıldır kripto para ekosisteminden önemli isimlerin, yıl sonunda yayınlanan ve dikkate alınan listelerde yer aldıklarını görüyoruz. Örneğin, Forbes da geçtiğimiz günlerde 30 yaş altı genç iş liderlerinden oluşan “Forbes’ 30 Under 30” listesini yayınlamış ve bu listede kripto para ekosisteminden 10 kişi yer almıştı.

Kripto ekosisteminden 7 kişi finans kategorisinde 1 kişi risk sermayesi kategorisinde, bir kişi enerji kategorisinde ve 1 kişi de üretim kategorisinde yer aldı.

Kripto türev borsası FTX’in ve kantitatif işlem firması Alameda Research’ün kurucusu Sam Bankman-Fried, CoinList’in kurucu ortağı Brain Tubergen, Bitcoin’in ilk kadın core protokol mühendisi Amiti Uttarwar, kripto lending platformu BlockFi’nin kurucusu Flori Marquez, Volt Capital’in kurucu ortağı Soona Amhaz, Paradigm Capital yatırım ortağı Charlie Noyes, Pantera Capital ortak CIO’u ve Augur kurucu ortağı Joseph Krug, Layer1 Technologies’in kurucu ortağı Alexander Liegl, Bitcoin ödeme firması Zap’ın CEO’su Jack Mallers ve Authenticiti’nin üç kurucu ortağı olan Andrew Yang, Yeong Woo Park ve Athanasios Karachotzitis Forbes’un listesinde yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar