X


Blockchain Endüstrisinin Yüzde 40’ını Borsalar Oluşturuyor!

Blockchain endüstrisinde iş dağılımı ne durumda?
10:00
24 Ekim 2019

Yeni derlenen verilere göre blockchain endüstrisinde çalışan insanların en azından yüzde 40’ı, direkt olarak kripto para borsalarında çalışmakta.

The Block tarafından yayınlanan haberde, toplamda 158 blockchain firması analiz edildi ve bunların çalışanlarının yüzde 42’sinin kripto para borsalarında çalıştığı, 30’a yakın borsada 7.700’e yakın insana iş verildiği ortaya çıkartıldı.

Blockchain sektöründe en çok çalışana sahip ikinci firma grubu ise kripto para madencilik şirketleri olarak biliniyor. Anket sonuçlarına göre çalışanların yüzde 11’i kripto para madencilik şirketlerinde, yüzde 10’u ise Ripple, Tron, Block.one ve IOHK gibi önde gelen kripto para birimlerinin arkalarındaki şirketlerde çalışmakta. Kripto para ve blockchain sektöründe yer alan ve incelemeye alınan 158 şirketten Bitmain, Huobi, Coinbase ve OKEx’in çalışan kişi sayısı açısından lider olduğu görülmekte. Bitmain 1.500, Huobi 1.300, Coinbase 1.000 ve OKEx 950 kişiye iş vermekte. Önde gelen kripto para borsalarından Binance’nin 650 çalışanı, Ripple’ın ise 450 çalışanı bulunmakta.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Blockchain Firmaları Çalışılacak En İyi Yerler Arasında

Bunun yanı sıra LinkedIn tarafından yapılan ve ABD içerisinde çalışılacak en popüler 50 firmayı gösteren listede Ripple ile Coinbase de bulunmaktaydı. Mart ayında San Francisco bölgesinde teknoloji endüstrisinde çalışılacak en iyi şirket unvanını kazanan Ripple, blockchain firmaları arasında da liderliği kapmış gibi gözüküyor.

Buna ek olarak Silikon Vadisi devi Facebook’un da Libra projesinde 100’den fazla kişi çalıştırdığı bilinmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar