reklamı kapat

Bittrex Kripto Para Borsası, Kuzey Kore İddialarını Reddetti!

Ünlü kripto para borsası Bittrex, kendi platformunda Kuzey Koreli kullanıcıların alım satım yaptığı iddialarını kabul etmedi.
13:00
23 Nisan 2019

Amerika merkezli kripto para borsası Bittrex, 22 Nisan tarihinde yayınladığı bir tweet ile kendi platformu içerisinde Kuzey Koreli kullanıcıların kripto para alım satımı yaptığı iddialarını kesinlikle kabul etmediğini açıkladı.


Kripto para borsası ilgili gönderide iddialara göre Kuzey Koreli kullanıcılara ait olduğu belirtilen iki kullanıcının hesaplarını incelediğini ve 2017 yılının Ekim ayında da aynı hesapların gözden geçirilip onaylandığını ifade etti. Aslında Güney Koreli olan kullanıcıların yanlışlıkla açılır listeden Kuzey Kore’yi seçtiklerini belirten Bittrex yetkilileri, NYDFS’nin ithamının doğru olmadığını da vurguladı.

Bittrex’in NYDFS Başvurusu Reddedildi

Bilindiği üzere Bittrex’in New York Finansal Hizmetler Departmanı’na (NYDFS) yaptığı başvuru Nisan ayının başlarında reddedilmişti. New York’un finansal regülatörü konu hakkında yayınladığı bildiride Bittrex’in kara para aklamayı önleme (AML) ve müşterini tanı (KYC) gibi prensiplere uymadığını ve bunları yeterince uygulayamadığını belirtmiş ve Bittrex’in bu hali ile OFAC standartlarını da taşımadığını dile getirmişti.

Söz konusu lisans alma uygulaması 2015 yılında başladı ve o tarihten bu yana New York içerisindeki kişilere hizmet vermek isteyen kripto para platformlarının BitLicense alması gerekiyor. Daha önce geçici bir izin ile New York içerisinde hizmet veren Bittrex’e, lisansın reddedilmesi sonrası 14 günlük bir süre tanındı ve süre sonrasında New York içerisindeki kullanıcıların borsadan yararlanmaları mümkün olmayacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun