X

BitTorrent (BTT), Holochain (HOT) ve Chiliz (CHZ) Teknik Analizi: Grafik ve Yorumlar

BitTorrent (BTT), Holochain (HOT) ve Chiliz (CHZ) bir süredir beklenen fiyat performansını sergileyerek yatırımcılarını sevindirdi.
21:55
9 Ekim 2021

Kripto para piyasası, lider Bitcoin‘in yukarı yönlü hareketi ile yeşil bir ekim ayı geçiriyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, 56.000 dolarlık ralli ile dikkatleri üzerinde çekerken 55.000 dolar seviyelerinde stabilizasyonu sağlamak adına mücadele veriyor. Bununla birlikte oldukça popüler kripto paralar BitTorrent (BTT), Holochain (HOT) ve Chiliz (CHZ) bir süredir beklenen fiyat performansını sergileyerek yatırımcılarını sevindirdi.

BitTorrent (BTT)

Popüler kripto para BitTorrent (BTT), gün içerisinde %11’in üzerinde artış yakalayarak 0.0042 dolara kadar tırmandı. BTT, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.0041 dolar seviyelerindeki seyrini sürdürürken günlük rekorunu geliştirmek istiyor. BTT günlük işlem hacmi %169’luk yükseliş ile dikkat çekerken, artış trendi için gerekli olan momentumun yakalandığını işaret ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ATH seviyesinin %70 aşağında bulunan BTT, yükseliş potansiyeli bulunan altcoin’ler arasında yer alıyor. BTT günlük grafiklerinde RSI yükseliş eğilimi izlerken 63 seviyesiyle aşırım alım bölgesine olan yolculuğunu sürdürüyor. MACD sıfır bölgesinin üzerini hedefleyen bir seyir izliyor ve artış trendini onaylıyor.

Holochain (HOT)

Ülkemizde de en çok ilgi gören kripto paralardan biri olan Holochain (HOT), haftalık görünümde fiyatından bir sıfır silmeyi başararak %10’luk yükseliş kaydetti. HOT, bir süredir ihtiyacı olan momentum eksikliğini bir miktar gidermiş gözüküyor. HOT, eylül ayını önemli bir etkinlik ile geçirdi. Holochain ekosistemi hakkında olan bu etkinlik, HOT yatırımcılarını umutlandırdı.

Holochain, piyasa genel trendini takip ediyor ancak yine de zayıf bir ivmeyi işaret ediyor. HOT, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.0097 dolardan alım satım işlemi görüyor. HOT günlük grafiklerinde RSI 55 ile nötr bölgeye yakın konumlanıyor. Momentum göstergesi pozitif bölgede bulunsa da güçlü bir sinyal vermiyor.

Chiliz (CHZ)

Popüler kripto para birimi Chiliz (CHZ), son dönemde Socios ekosisteminin büyük adımları ile ilgi çekmeye devam ediyor. Birçok spor organizasyonundan takımlarla ortaklık duyuran Socios ve Chiliz ekosistemi, yerel kripto para CHZ’nin gündeme gelmesini sağlıyor. CHZ fiyatı yaklaşık iki gün önce 0.28 dolar bölgesinden yukarı sıçradı. 0.38 dolara kadar tırmanan CHZ, burada kalıcı olamadı ve geri çekilme evresi görüldü.

Chiliz, 0.33 dolarlık bölgede işlem görmeye devam ederken bu alanın aşılması tekrardan 0.38 dolarlık noktaya uzanılmasının önünü açabilir. Chiliz adına uzmanların yorumları olumlu yönde seyrederken FTO’ların hız kazanması, beklentileri kısa vadede artırıyor.

Chiliz günlük grafikleri incelendiğinde RSI 58 ile nötr bölgeye yakın seyrediyor. Momentum göstergesi yükselişin ardından aşağı yönlü bir hareket izliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar