reklamı kapat

BitTorrent Airdrop’u Sonrası Oluşan İlginç Tablo

BitTorrent airdrop'u tamamlandı ve TRX ile BTT'de ilginç bir tablo oluştu.
13:10
12 Şubat 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

BitTorrent airdrop’unun ilk ayağı planlandığı gibi dün tamamlandı. Newsbtc’nin haberine göre airdrop’tan sonra piyasada ilginç bir fiyat tablosu oluştu.

Justin Sun’ın Açıklamaları

Dün BTT airdrop’una dair detayları CoinTürk okurlarıyla paylaşmıştık. Konuyla ilgili haberimize bu linkten erişebilirsiniz. Tron CEO’su Justin Sun TRX sahiplerinin merakla beklediği airdrop hakkında şöyle konuştu:

Kripto para tarihindeki en büyük ve en uzun airdrop kısa süre içinde başlayacak. Tüm Tron hesaplarını kaydettik ve TRX sahiplerine önümüzdeki 24 saat içinde BTT göndereceğiz.

Airdrop’u destekleyen borsalarda ve soğuk cüzdanlarda TRX tutan yatırımcılar resmi açıklamaya göre sahip oldukları her TRX için 0,1097681177 BTT alacak. Dağıtılacak miktar, toplam BTT arzının %1,1’i. 11 Mart’ta TRX sahiplerini airdrop’un ikinci ayağı bekliyor. 2025’e kadar sürecek ve miktarı her seferinde artacak airdrop’larla BTT’ler tam teşekküllü olarak piyasada yerini alacak.

Tron şefi Justin Sun bugün ise şu tweet’i attı:

10.856.613.707 BTT’yi TRX sahiplerine yolladık, bu %99,69 tamamlanma oranı demek! Airdrop’u 48 saat içinde bitirmeyi planlıyoruz, ancak öyle görünüyor ki Tron Blockchain’inin hızlı oluşu sayesinde 4 saatte işi tamamladık!

Daha sonra airdrop’u tamamladıklarını belirten Sun kullanıcılara cüzdanlarına/hesaplarına göz atmalarını söyledi. Bazı Binance kullanıcılarının token almadıkları yönünde şikayetleri üzerine Sun, airdrop’un hacmi sebebiyle sabırlı olunması gerektiğini dile getirdi.

Oluşan İlginç Tablo

BitTorrent Token (BTT) airdrop sonrasında yükselişine devam etti. Haberimizin hazırlandığı sırada BTT %19 artışla 0,00098 dolardan işlem görüyor. Öte yandan ilginç bir şekilde Tron (TRX) düşüşe geçti. TRX %5’e varan bir düşüşle 0,024 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.