reklamı kapat

Çinli Bitcoin Milyarderinden Yatırımcılara Tavsiye

Çinli milyarder Zhao Dong yatırımcılara Bitcoin almaları yönünde tavsiyede bulundu.
14:00
12 Şubat 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Bitcoin milyarderi ve Çin’in en büyük borsa dışı yatırımcılardan biri Zhao Dong sektör hakkında görüşlerini bildirdi ve yatırımcılara bazı tavsiyeler verdi. Bitcoinist’in haberine göre Dong kripto kışın buzlarının bu yıl eriyeceğini düşünmese de stok yapmak ve hodl’lamak için en iyi zamanın şimdi olduğunu savunuyor.

“Kimse BTC’yi Umursamıyorken…”

Kripto paralarla ilgili bir WeChat grubuna yazan Dong, 2017’deki boğa koşusuna kıyasla daha az kişinin Bitcoin’i takip ettiğini, fiyatın bu yüzden düştüğünü kaydetti. Bu kişilerin fiyat 10 binlere çıkmadan tekrar Bitcoin’e dikkat kesilmeyeceğini ekledi:

Çok sayıda insan şu anda Bitcoin’e dikkat kesilmezse bundan sonra çoğu zaman böyle yapmaya devam edecek, yani onların dikkatini ikinci kez yalnızca Bitcoin’in 10 binleri görmesi çekecek. Şayet Bitcoin’in geleceğine inanıyorsanız ve inanıyorsam şu anda en iyi şey kimse (BTC’yi) umursamıyorken mümkün olduğu kadar alım yapmak.

Dong’un Yıl Tahminleri

Sektör trendleri sorulan Dong 2019’da herkesin yalnızca iyi bir kış geçirmeye odaklanması gerektiği ve 2020’yle baharın geleceği cevabını verdi. Çinli milyarder 2021’e kadar yazı beklemediğini ekleyen Çinli milyarder Kasım 2018’de 2021 için 50 bin dolar fiyat tahmininde bulunmuştu. Bu haberi CoinTürk okurlarıyla paylaşmıştık. Dong yatırım mantığını ve neden ayı piyasasında alım yapılması gerektiğini şu sözlerle açıkladı:

Boğa piyasasında insanlara Bitcoin satın almalarını söylemiyorum çünkü kısa sürede para kazanmak kolay görünüyor ama şu anda değil. Şimdi (ayı piyasasında) insanları Bitcoin almaya ikna etmeye çalışıyorum.

Dong’un kapanış sözleri, olması gerektiği gibi kısa:

Tek ihtiyacınız olan şey sabır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.