reklamı kapat

Bitmain İki Yeni ASIC Madencilik Cihazını Tanıttı!

Bitmain'in iki yeni ASIC cihazı ortaya çıktı.
10:00
10 Ekim 2019

Dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) madencilik donanımı üreticilerinden birisi olan Bitmain, 2019 yılındaki sessizliğini yavaş yavaş bozmaya başladı. Bitmain, 9 Ekim tarihinde yayınladığı bir gönderide iki yeni 17 Bitcoin serisi madencilik donanımını tanıttı. Bitmain aslında bunların duyurusunu yaklaşık 1 ay önce yapmıştı.

Bitmain: Daha Yüksek Verimlilik ve Hashrate

Bitmain kurucu ortağı Jihan Wu da S17+ ve T17+ isimli madencilik cihazlarını Almanya’da düzenlenen Dünya Dijital Madencilik Zirvesi (WDMS) içerisinde tanıttı. Bitmain iki yeni madencilik donanımının daha yüksek verimlilik ve hashrate olarak kullanıcılara geri döneceğini vurguladı. Gönderide yeni donanımın saniyede onlarca trilyonluk hash kapasitesine sahip olduğu da vurgulandı:

”Antminer S17+ 73TH/s gibi etkileyici bir hashrate’e ve 40J/TH+ yüzde 10’luk bir güç verimliliğine sahip. T17+ madencilik donanımı ise 50J/TH + yüzde 10 seviyesinde enerji tüketimine ek olarak, 64 TH/s hash rate’ine sahip.”

Duyuruda buna ek olarak iki cihazda da çift kanallı ısı dağıtım teknolojisi kullanıldığı ve bunun hava girişi ile hava çıkışı arasındaki boşluğu yüzde 50 azaltarak, hem ısı dağıtımını geliştirdiği hem de fan sesini azalttığı belirtildi. ASIC madencilik cihazlarının tanıtımı kripto para madencilik dünyasını resmen değiştirmiş ve daha önce kullanılan GPU modeline rakip olarak gelmişti.

ASIC’ler belirli bir algoritma için özel olarak tasarlanan donanımlar olarak biliniyorlar ve en güçlü GPU’ları bile kripto para madenciliği konusunda geride bırakabilmekteler.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun