reklamı kapat

Bitmain İki Yeni ASIC Cihazını Piyasaya Sürüyor

S17 ve T17 bugün piyasaya sürülüyor...
20:00
9 Eylül 2019

Önde gelen madencilik Uygulamaya Özel Entegre Devre (ASIC) üreticisi Bitmain, Cointelegraph ile paylaşılan bir basın açıklamasında iki yeni S17 madencisini piyasaya süreceğini açıkladı.

S17e ve T17e adlı iki yeni madencilik ASIC’i de 9 Eylül’de yani bugün piyasaya sürülecek. Şirketin yaptığı açıklamalara göre yeni modeller hem daha yüksek verimli olması hem daha istikrarlı çalışması hem de daha uzun ömürlü olması için gereken iyileştirmelere sahip bir şekilde kullanıcıyla buluşacak.

ASIC Özellikleri

Bitmain ayrıca yaptığı açıklamada yeni madencilik makinelerinin özelliklerine de değindi. S17e’nin 64 TH/sn’lik bir hash hızı olacak ve 45 J/TH’lik bir güç verimliliği ile çalışacak. T17e’nin ise 53 TH/sn’lik bir hash oranı ve 55 J/TH’lik bir güç verimliliği olacak.

Hem S17e hem de T17e makinelerin ısıyı oldukça verimli bir şekilde dağıtabilmesi için çift tüplü bir ısı dağıtım sistemine sahip olarak piyasaya sürülecek.

Öte yandan Bitmain iki yeni ASIC cihaza da gömülü yazılımların kötü niyetli saldırıları önlemek için daha yüksek siber güvenlik standartlarına sahip olduğunu iddia ediyor.

Satış ve Teslimat

S17e ve T17e üç seri halinde piyasaya sürülecek. İlk parti 9 Eylül 19:00 GMT + 8’de satışa sunulacak ve Kasım ayının ilk 10 gününde teslimatlar yapılacak. İkinci parti ise ertesi günün aynı saatinde satışa sunulacak ve 11 Kasım ile 20 Kasım arasında teslimatları yapılacak.

Üçüncü ve son parti de aynı saatte 11 Eylül’de satışa çıkacak ve 21 Kasım ile 30 Kasım arasında teslimatları yapılacak.

Ağustos ayında yapılan açıklamalara göre alınacak siparişlerle beraber önümüzdeki altı ay içinde Bitmain’in kapasitesinin %50 oranında artması bekleniyor. Daha önce bu haberimizde de paylaştığımız gibi kripto para madencilik devi Bitmain Technologies 600.000 adet madencilik yongası satın almak için yeni bir sipariş girdiğini açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun


    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.